صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
ایرج محمدی:

راه‌اندازی انجمن صنفی فیلمسازی با هدف حمایت از آثار فاخر بوده است

آرت پرس: رئیس انجمن صنفی شرکت‌ها و مؤسسات فیلمسازی ایران امروز در نشستی خبری، حمایت از آثار ارزشی و فاخر را هدف مهم تشکیل این انجمن صنفی عنوان کرد.

به گزارش آرت پرس، نخستین نشست رسانه‌ای انجمن صنفی شرکت‌ها و مؤسسات فیلمسازی ایران امروز اول مهرماه، با حضور ایرج محمدی (تهیه‌کننده و رئیس انجمن)، اسماعیل عفیفه (نائب رئیس انجمن) و مهدی کوهیان (دبیر انجمن) در سالن کنفرانس خانه هنرمندان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه محمدی هدف از تأسیس انجمن صنفی شرکت‌ها و مؤسسات فیلمسازی ایران را چنین توصیف کرد: راه‌اندازی چنین انجمنی با این هدف شکل گرفته که به اعضای صنوف به شکل بهتری توجه شود؛ صنوفی که با تولید آثار متعدد در شبکه نمایش خانگی مخاطبان فراوانی را مد نظر دارند.

وی افزود: توجه جدی به این حوزه در راستای پرداختن به کیفیت آثار نیز است، چون معتقدم افت کیفی آثار شبکه نمایش خانگی به واسطه امنیت شغلی است که در این حوزه وجود دارد، والا می‌توان شرایطی به وجود آورد که در یک فضای مطلوب کارهای خوبی نیز تولید شود.

محمدی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: تهیه‌کننده را می‌توان از جمله مهم‌ترین اصل‌های یک فیلم سینمایی نامید که کیفیت آثار را تعیین می‌کند، بنابراین اگر نظامی هماهنگ بر این حوزه حاکم باشد از ورود افراد ناآگاه خودداری به عمل خواهد آمد، این مسئله نیز سبب رشد کیفی کارها خواهد شد.

محمدی در بخش دیگری از این مراسم در پاسخ به سؤال خبرنگار ایکنا مبنی بر اینکه توجه به بحث صنف چه ارتباطی می‌تواند با رشد آثار دینی منجر داشته باشد؟ گفت: همانگونه که پیش‌تر گفتم توجه به صنف قادر است سبب رشد کیفی آثار شود. در این راستا موضوعات دینی هم قادرند به حوزه نمایش خانگی راه یابند و یکی از محصولات پرمخاطب باشند، به ویژه اینکه جامعه ما دینی است و مخاطبان کارهای دینی را بیشتر می‌پسندند.

وی اضافه کرد: گفته فوق نیز تنها یک ادعا نیست، بلکه تجربه نشان داده که بسیاری از فیلم‌های پرمخاطب ما فیلم‌های دینی هستند، البته اینکه چه فیلم‌هایی را می‌توان دینی نامید بحث خاص خود را می‌طلبد، اما واضح است که مخاطب ما با آثار اخلاق مدارنه بهتر ارتباط برقرار می‌کند.

در ادامه این جلسه عفیف به عنوان نایب رئیس انجمن تصریح کرد: رسیدن به سینمایی که در آن کارهای ارزشمند و با کیفیت تولید شود، ایده‌الی است که تمامی اهالی سینما و تلویزیون به دنبال آن هستند، اما انجمن صنفی به تنهایی قادر نیست که آن را محقق کند، چون یک عزم همه جانبه نیاز است تا خواسته مورد نظر در سینما محقق شود.

تشکر از سازمان سینمایی برای حمایت از انجمن

وی افزود: البته انجمن ما نیز با بهره بردن از کارشناسان خبره سعی دارد بهترین عملکرد را در حیطه کاری خود داشته باشد. در این میان ضروریست که از تلاش مسئولان سازمان سینمایی برای کمک به انجمن تشکر کنم؛ به ویژه اینکه رئیس سازمان تاکید دارد‌ مسائل صنوف توسط انجمن‌های صنفی حل شود.

کوهیان، سخنران دیگر این جلسه نیز بیان کرد: برای اینکه وضعیت صنوف فیلمسازی در کشور بهتر شود از تمام دفاتری که دارای مجوز نیستند تقاضا می‌کنیم به انجمن مراجعه کرده تا با کمک ما پروانه و مجوز ساخت دریافت کنند.

در پایان این گزارش، محمدی در پاسخ به سؤال دیگری از ایکنا مبنی بر اینکه انجمن برای شرکت‌هایی که مبنای کار خود را تولید آثار دینی می‌دانند چه تسهیلاتی قائل شده است؟ گفت: مسلم است شرکت‌هایی که خود را مکلف به تولید کارهای ارزشی می‌دانند قادرند به رشد سینمای ایران کمک بیشتری کنند ما نیز تا جایی که ممکن است از شرکت‌هایی که رسالت خود را تولید آثار ارزشمند می‌دانند حمایت می‌کنیم. ایکنا

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۹۱
تاریخ: ۱۳۹۲/۷/۱     ساعت: ۱۶ : ۴۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: سینما       زیرسرویس: سینما
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۴ آذر
  • ١٧ ربيع الثاني ١٤٤١
  • Dec 15 2019