صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

ناجا از منضبط ترین و چابک ترین دستگاه ها در امور مالی

آرت پرس:سردار احمدی مقدم؛ٰهشت سال جنگ تحمیلی برای دنیا، درس عبرتی شد تا بدانند ایران در تحقق شعار'استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی' عقب نشینی نمی کند و هر هزینه ای را برای تحقق این شعار می پردازد.

به گزارش آرت پرس سردار احمدی مقدم با گرامی داشت هفته دفاع مقدس با رهبری امام خمینی(ره)، اظهارداشت: هشت سال جنگ تحمیلی برای دنیا، درس عبرتی شد تا بدانند ایران در تحقق شعار"استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی" عقب نشینی نمی کند و هر هزینه ای را برای تحقق این شعار می پردازد.

وی ادامه داد: تصور دشمنان این بود که با اعمال فشارها در اوایل انقلاب و تشکیل گروه های ضد انقلاب در داخل می توانند نظام را ساقط کنند، چیزی که امروز در سوریه شاهد آن هستیم.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران توانست از این فشارها گذر کند، گفت: پس از عبور از این ایام، دشمن جنگ را علیه ما آغاز کرد که این فضا همراه با تحریم های اقتصادی و بایکوت های سیاسی بود و با حمایت از گروه های ضد انقلاب در داخل، انفجارها و ترور های پی در پی سعی در از بین بردن انقلاب اسلامی داشت؛ در واقع ما همزمان در دو جبهه داخل و بیرون در حال جنگ بودیم.

این مقام ارشد انتظامی افزود: هشت سال دفاع جانانه ما نتوانست عراق را به اهداف خود که همانا تحمیل اراده حکومت بعث و دشمنان بود، برساند و آنان در جنگ شکست خوردند.

وی با اشاره به سخنان صدام حسین پس از پاره کردن قرارداد الجزایر مبنی بر اینکه ما در ایران درنگی چند روزه داریم و در نهایت خوزستان را به عراق ملحق می کنیم، گفت: این کشور دارای نقص ژئوپولیتیکی است و در واقع هدف از حمله به ایران به دست آوردن تنفسگاهی برای این کشور محسوب می شد.

مقدم با اشاره به اینکه عراق با تسخیر آبادان و خرمشهر به دنبال دستاوردی حداقلی از جنگ هشت ساله با ایران بود، گفت: اما پس از شکست حصر آبادان و آزادسازی خرمشهر، پیروزی ها یکی پس از دیگری از آن ایران شد و دشمن از مواضع قبلی خویش عقب نشینی کرد در واقع عملیات آزاد سازی خرمشهر به پایان رسیدن اشغال سرزمین های ما بود و به موازات آن، ایران در داخل خاک کشور عراق پیشروی می کرد.

مقدم اظهار داشت: عراق دو هدف سرنگونی نظام و الحاق خوزستان به این کشور را در این جنگ دنبال می کرد که پس از نرسیدن به اهداف از پیش تعیین شده خود در جنگ شکست خورد.

وی افزود: پس از جنگ ما تنبیه متجاوز را هدف گرفتیم اما به دلیل کمک های شرق و غرب به عراق و استفاده آنان از انواع سلاح های شیمیایی، وام های کلان و در نهایت بسیج همه امکانات علیه ایران، ما به هدف خود نرسیدیم و در نهایت قرارداد 598 را پذیرفته و دفاع هشت ساله به پایان رسید؛ البته در عملیات مرصاد و پس از ناکامی های دشمنان به عرصه جنگ، ایران در آخرین روزهای دفاع مقدس پیروز شد و با توفیق ایران به پایان رسید.

فرمانده ناجا افزود: البته در ادامه با همت مردم و رزمندگان، کشور ایران در موقعیت خوبی قرار گرفت تا جایی که پس از سالها "صدام" متجاوز شناخته و اعدام شد؛ به واقع وعده الهی حق است البته این موضوع بستگی به این دارد که چقدر صبور باشیم.

فرمانده ناجا با بیان اینکه سربلندی امروز کشور ما در تمام زمینه ها مرهون تلاش های رزمندگان است، گفت: ما در جنگ تحمیلی و با  ترورهای داخلی حدوداً 230 هزار شهید داشتیم، در حالیکه کشته های جنگ های عراق به چند میلیون نفر می رسد و این حقیقت بزرگی است که ایران خورشید درخشان منطقه است؛ البته هر توفیقی را باید به خدا نسبت دهیم چراکه غرور، آفت بزرگی است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه نهضت همچنان ادامه دارد و تا دیروز جهاد در میدان دفاع بود اما امروز در صحنه های دیگری خود را نشان می دهد، گفت: در حال حاضر رئیس دولت یازدهم به نیویورک سفر کرده و باید بدانیم نرمش تنها به صورت زبانی و لبخند زدن نیست چرا که در این صورت دشمنان را به نرمش وادار نمی کند بلکه قدرت درونی ما آن عنصر مهم است که باید روی آن، مانور دیپلماسی داده شود.

وی با بیان اینکه نرمش قهرمانانه در کلام مقام معظم رهبری متجلی شده به معنای سازش قهرمانانه نیست، اذعان داشت: این نرمش مانند صلح حدیبیه است که عقب نشینی صورت نگرفت و همچنین با قراردادی که نوشته شد امنیت حجاج مد نظر قرار گرفت.

مقدم با اشاره به اینکه دموکراسی، آزادی بیان و حقوق بشر در کشورهای غربی تنها در حد استفاده از چند کلمه است، گفت: اخلاق برای آنان استفاده ابزاری دارد و در واقع زیربنای رفتار آنان در نظر گرفتن منافع شخصی و روبنای آن توجه به اخلاق است.

فرمانده ناجا در ادامه و با اشاره به نشست تخصصی مدیران مالی و ذیحسابی یگان های ناجا، گفت: عنصر مالی مخصوصاً وقتی فرماندهان با تنگناهای مالی مواجه هستند، مورد مهمی است و باید به آن توجه شود.

وی ادامه داد: همواره محدودیت منابع در مقایسه با نیازها، مشکل آفرین است البته مدیریت در اینجا معنا پیدا می کند چرا که اگر اعتبارات و منابع کافی در دسترس بود، مدیریت نیز بی معنا می شد؛ این مهم است که با رعایت قوانین منابع محدود را به تمامی امور برسانیم.

مقدم بر اولویت بندی در استفاده از منابع و اعتبارات تاکید کرد و گفت: اگر اولویت را در نظر نگیریم نه تنها فعالیت های جدید انجام نمی شود بلکه امور پیشین نیز نیمه کاره باقی می ماند پس باید اولویت بندی براساس منابع و اعتبارات صورت پذیرد.  

مقدم با اشاره به اینکه مدیران مالی و ذی حسابان، چشم ناجا در صحیح هزینه کردن هستند، گفت: نیروی انتظامی نه در سرقت و کلاهبرداری بلکه در صحیح هزینه کردن، مورد سئوال قرار می گیرد و همواره هزینه های این سازمان با قانون مطابقت دارد.

پرداخت مطالبات و حقوق کارکنان، اولویت اول ناجا

 وی، اولویت اول ناجا را پرداخت مطالبات و حقوق کارکنان عنوان و خاطرنشان کرد: ما از محل درآمدهای بنیاد تعاون نیز برای پرداخت حقوق و مطالبات کارکنان بهره می بریم و از هر طریقی از جمله سهام مهرگان، قوامین، افزایش وام ها و غیره برای ارتقاء سطح معیشت کارکنان استفاده می نمائیم؛ سال گذشته 12 هزار وام مسکن داشتیم اما امسال این رقم به 24 هزار رسیده است.

مقدم با بیان اینکه خوشبختانه پرداخت ها به کارکنان متمرکز شده، گفت: سعی می کنیم تمام موارد پرداختی، متمرکز و به صورت فیش به کارکنان ارائه شود.

وی در این خصوص ادامه داد: خرید ها نیز باید به صورت متمرکز باشد چراکه در غیر این صورت هزاران فساد و تعهد بی جا به افراد تحمیل می کند؛ پرداخت الکترونیکی ، استفاده از سیستم برای خریدها و متمرکز کردن آنها باعث جلوگیری از بروز مفسده در کارها می شود.

این مقام ارشد انتظامی افزود: باید روش های جدید حسابداری مورد استفاده قرار گیرد و با تبدیل انبارهای اسناد به فایل های رایانه ای، کاغذ را از فرایند اداری حذف کرد.

فرمانده ناجا اذعان داشت: نیروی انتظامی در کشور و در بحث IT حرف اول را می زند.

وی با اشاره به اینکه ذی حساب می تواند لباس قانون برتن امور کند، گفت: وظیفه دیگر شما، تسهیل گری در روند مالی است که در نتیجه نیروی انسانی، فساد و مبادله پول نقد کاهش پیدا می کند.

مقدم در ادامه تاکید کرد: با افتتاح حساب های غیرقانونی، حمل پول های نقد از سوی افسران عامل، بی انضباطی مالی، اسناد صوری که می تواند از مصادیق اختلاس باشد، برخورد می کنیم.

این مقام ارشد انتظامی گفت: با تاسیس بانک قوامین، حقوق پرسنل به آن واگذار شد، در حال مذاکره با ستاد کل هستیم تا عاملیت را به این بانک بسپاریم و در مقابل مزایایی برای کارکنان خود در اختیار بگیریم.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه نیاز به نوسازی، مدرن سازی و دانش بنیان کردن سامانه مالی در ناجا داریم، گفت: پیشرفت های خوبی در این زمینه صورت گرفته اما باید ارتقاء پیدا کند و افراد مالی ما به روز و با علم باشند، اگر آموزش هایی در این زمینه لازم است باید تعریف کنیم.

مقدم با اشاره به اینکه وسعت هزینه در نیروی انتظامی زیاد و ریز است، گفت: البته براساس نامه اخیر دیوان محاسبات به نیروی انتظامی، این نیرو از منضبط ترین و چابک ترین دستگاه ها در امور مالی است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۰۵
تاریخ: ۱۳۹۲/۷/۲     ساعت: ۱۳ : ۵۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اجتماعی       زیرسرویس: اخبار اجتماعی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۴ آذر
  • ١٧ ربيع الثاني ١٤٤١
  • Dec 15 2019