صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
اعلام نرخ نهایی تاکسی سرویس مدارس؛به زودی/

اعطای گواهینامه به رانندگان تاکسی سرویس مدارس

آرت پرس:ظرف یک هفته آینده نرخ نهایی تاکسی سرویس مدارس برای سال تحصیلی ۹۲-۹۳ که در حال حاضر برای تایید به فرمانداری رفته است اعلام می شود.

به گزارش آرت پرس میثم مظفر مدیرعامل سازمان با اعلام این مطلب افزود: نرخ پیشنهادی سال جاری تاکسی سرویس مدارس بر اساس نرخ افزایش کرایه تاکسی سال 92 ،5/31 درصد اعلام شده که پس از تصویب در شورای اسلامی شهر تهران برای تصویب نهایی به فرمانداری رفته و ظرف چند روز آینده نهایی می شود.
مظفر در رابطه با اقدامات سازمان تاکسیرانی برای تاکسی سرویس مدارس گفت: امسال برای نخستین بار دوره های آموزشی رانندگان تاکسی سرویس مدارس با عنوان «طرح تعالی» در قالب کلاس های آموزش روانشناسی کودک و نوجوان، مدیریت استرس، اخلاق حرفه ای و عمومی برگزار می شود. به گفته ی وی تا کنون به 10 هزار راننده تاکسی که دوره های مذکور را گذرانده اند گواهینامه پایان دوره اعطا شده است.
وی از برگزاری دوره آموزشی طرح تعالی برای 8 هزار راننده تاکسی پیش از سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: امسال برای نخستین بار طرح تاکسی سرویس بانوان در مدارس دخترانه نیز اجرا شده که تمامی امور آن به بانوان واگذار شده است و به طور پایلوت در منطقه 16 شهرداری تهران اجرا می شود.
مظفر همچنین از هوشمندسازی سیستم حضور و غیاب رانندگان تاکسی سرویس مدارس و بالار فتن ضریب امنیت دانش آموزان خبر داد و گفت: امسال برای نخستین بار دستگاه هایی را سازمان تاکسیرانی تهیه کرده است که برای نصب به تمامی مدارس ابتدایی دولتی تهران ارسال می شود و رانندگان تاکسی هنگام رسیدن به مدرسه و همچنین هنگام خروج از مدرسه و حرکت به سمت منزل دانش آموزان کارتهای هوشمند خود را در دستگاه قرار داده و والدین دانش آموزان با ردیافت پیامک خودکار بر روی گوشی های همراه خود از ساعت ورود و خروج فرزاندانشان آگاه می شوند.
بر اساس این گزارش در حال حاضر 18 شرکت زیر نظر سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در 19 منطقه آموزش و پرورش مشغول به فعالیت و ارائه خدمات تاکسی سرویس مدارس هستند. این بر اساس مصوبه قانونی ست که وظیفه
تامین تاکسی سرویس مدارس را به شهرداری ها و به تبع آن به سازمان تاکسیرانی با هماهنگی آموزش و ورزش در سراسر کشور واگذار کرده است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۳۵
تاریخ: ۱۳۹۲/۷/۳     ساعت: ۱۹ : ۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اجتماعی       زیرسرویس: اخبار اجتماعی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
  • ٦ شوال ١٤٤١
  • May 29 2020