صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

توسعه پس کرانه بندر شهید رجایی نیازمند عزم ملی است.

آرت پرس:مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به اینکه بندر شهید رجایی یک ظرفیت فراملی در منطقه است گفت: توسعه پس کرانه این بندر نیازمند عزم ملی است.

به گزارش آرت پرس حمید رضا دلبری در نشست با مدیران، دبیران وسرپرستان رسانه های نوشتاری هرمزگان افزود: هم اکنون این بندر برای توسعه به دوهزارو ۴۰۰ هکتار زمین نیازدارد که تملک آن نیازمند همه ادارات بویژه منابع طبیعی می باشد.
وی ادامه داد: این مقدار زمین درشمال بندر شهید رجایی برای تبدیل شدن بندر شهید رجایی به بندری برای واردات کالا و مواد اولیه وپردازش و سپس واردات به سرزمین اصلی با کمترین هزینه پیش بینی شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه ۹۰ درصد واردات و صادرات کالا از طریق بنادر کشور صورت می گیرد، اظهار داشت : سهم هرمزگان از این میزان ۶۰ درصد است که عمده آنها از طریق بندر شهید رجایی صورت می گیرد لذا اهمیت توسعه هرچه بیشتر این بندر را دوچندان می کند.
دلبری ادامه داد: علاوه بر داشتن سهم ریلی برای حمل ونقل ریلی ، روانه هفت تا ۱۰هزار کامیون از طریق بندر شهید رجایی کالا جا به جا می کنند وهزاران نفر بوسیله شرکت های بخش خصوصی مشغول فعالیت هستند.
به گفته وی ظرفیت سازی برای جا به جایی شش میلیون کانتینر teu در بندر شهید رجایی شده و درحال حاضر با دوهزارو ۶۰۰ کانتینر teu این فعالیت جریان دارد.
وی افزود: استان هرمزگان و بندر شهید رجایی به لحاظ موقعیت جغرافیایی ومرزآبی و همسایه های جنوبی و شمالی درکریدور شمال جنوب قرار گرفته و مهمترین راه ترانزیت به حساب می اید.
وی تکمیل پروژه های بانکرینگ سوخت ، حمایت از بخش خصوصی و متخصصان در زمینه فرآورده های نفتی ومخزن داری از اولویت های بنادر ودریانوردی هرمزگان ذکر کرد.
وی با اشاره به ساخت ۳۲ بندر چند منظوره در هرمزگان و نقش آفرینی آنها در توسعه واشتغال مردم یاد آورشد: ساخت بندرهای ساحلی چند منظوره با هدف تثبیت جمعیت در ساحل کشورو پایداری وماندن مردم در زادگاه خود صورت گرفته و ماموریت اصلی سازمان بنادر هم نبوده است.
وی اظهار امیدواری کرد: با توجه به توانایی مردم دراداره این بندرها پس از تکمیل در آینده نزدیک تصدی گری سازمان بنادرودریانوردی برداشته وبه خود مردم واگذار بشود.انتهای پیام/ایرنا

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۳۸
تاریخ: ۱۳۹۲/۷/۳     ساعت: ۱۹ : ۴۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
  • ٦ شوال ١٤٤١
  • May 29 2020