صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

آمادگی دولت برای رفع مشکلات و چالشهای بخشی خصوصی برای سرمایه گذاری

آرت پرس:وزیر راه و شهرسازی با تاکید براعتماد متقابل دولت و بخش خصوصی، درک درست طرفین از مشکلات و چالشهای موجود را زمینه ای مناسب برای تعمیق همکاریها برشمرد و اعلام کرد: دولت آمادگی کامل دارد برای رفع مشکلات و چالشهای بخشی خصوصی درارتباط با سرمایه گذاری کمک کند.

به گزارش آرت پرس عباس آخوندی در آستانه هفته دفاع مقدس نخستین سفر استانی خود را با سفر دو روزه خود به خوزستان انجام داد.
وزیر راه و شهرسازی در ن سفر دو روزه خود به استان خوزستان از مسکن مهر ماهشهر، بندر خرمشهر، فرودگاه آبادان و پایانه مرزی شلمچه بازدید و درنشست هم اندیشی با سرمایه گذاران بخش خصوصی در مجتمع بندری امام خمینی (ره ) حضور یافت. زیارت مشهد شهدای شلمچه پایان بخش برنامه نخستین روز این سفر بود همچنین وزیر راه و شهرسازی در دومین روز از سفر دو روزه خود به استان خوزستان از ورزشگاه 50 هزار نفری اهواز و بیمارستان در حال ساخت این شهرستان بازدید و علاوه بر نشست مشترک با اعضای نظام مهندسی، انجمن های اصناف و تشکلهای حرفه ای در جلسه شورای حمل ونقل و مسکن خوزستان شرکت کرد.
بنابر این گزارش در این بازدید ها وزیر راه وشهرسازی از نزدیک در جریان اجرای پروژه های راه و شهرسازی در این استان قرار گرفت.
وزیر راه و شهرسازی پنج شنبه درنشست هم اندیشی با سرمایه گذاران بخش خصوصی در مجتمع بندری امام خمینی (ره ) با ابراز خرسندی از روند سرمایه گذاری در زیرساختهای بنادر استان خوزستان به ویژه بندر امام خمینی (ره) گفت: بدون حمایت اجتماعی ، توسعه سرمایه گذاری مولد امکان پذیر نیست.
آخوندی بیان داشت: سرمایه گذاری در استان خوزستان باید به نحوی باشد که انعکاس ان درزندگی مردم مشهود بوده ورفاه بیشتر مردم را بدنبال داشته باشد.
وی با تاکید براینکه این سرمایه گذاری باید به گونه ای باشد که مردم از آن سود ببرند وتوسعه شهرها را با وجود خود حس کنند ،گفت: حس تعلق سرمایه گذاران به شهر وبهبود چهره شهرها باعث می شود که مردم از سرمایه گذاری در منطقه خود استقبال کنند و با سرمایه گذاران همراهی بیشتری داشته باشند.
وی باانتقاد از نحوه اسکان مدیران و صاحبان سرمایه گذاری در خارج از محدوده شهرها گفت: انفصال سرمایه گذاران ونقاط شهری وزندگی در مناطق محصور باعث نوعی گسست اجتماعی خواهد شد ضمن آنکه مردم از سرمایه گذاری درمنطقه خود خشنود نخواهند بود.
آخوندی دربخش دیگری از سخنان خود به ضرورت یکپارچگی امکانات برای استفاده از ظرفیت های موجود دربخش های بندری،حمل و نقل وریلی اشاره کرد وگفت: این ظرفیت ها باید به گونه ای مدیریت شوند که بتوان در راستای توسعه پایدار از آن کمک گرفت.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه درکارهای بزرگ به شرکت های بزرگ مقیاس در حجم جهانی وملی نیازداریم گفت: دولت از شرکتهای سهامی عام در حوزه حمل و نقل و سرمایه گذاری درمناطق پشتیبانی و پس کرانه های بنادر حمایت خواهد کرد ونیاز مالی آنان را از بازار سرمایه تامین خواهد کرد.
آخوندی به مساله رقابت در حوزه حمل ونقل اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم که رقابت در صنعت حمل و نقل به معنای واقعی کلمه شکل گیرد تا سطح خدمات دهی شرکتهای حمل و نقل دربخشهای دریایی، بندری وعمومی ارتقا یابد.
دراین نشست تعدادی از سرمایه گذاران بخش خصوصی چه درحوزه حمل و نقل دریایی وساخت زیربناهای صنعتی دربنادر سرمایه گذاری کرده اند مسائل ومشکلات خود را بیشتر در زمینه عدم همکاری بانکها در ارائه تسهیلات متمرکز می شد مطرح کردند.
دراین نشست سرمایه گذاران بخش خصوصی از حمایت های مدیرعامل بنادرودریانوردی کشور و مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان در همکاری با بخش خصوصی وترغیب آنان به سرمایه گذاری در منطقه ،رفع مشکلات وبرون رفت ازچالش های موجود تقدیر کردند.

 

بنادر دریایی خوزستان ظرفیت های مهم و سودآوری برای کشور

بنادر دریایی خوزستان دارای ظرفیت های مهم و سودآوری برای کشور هستند و کشورهای شرقی و غربی را از طریق خلیج فارس به هم مرتبط می کنند.
وزیر راه و شهر سازی در بازدید از بندر آبادان اظهار داشت: بندر امام خمینی (ره) امکانات بسیار خوبی دارد و در بخش پس کرانه، در این بندر توسعه مناسبی صورت گرفته و این امکان وجود دارد که در این منطقه صنایع مختلف و انبارهای بسیار بزرگ ایجاد شود تا از ظرفیت ترانزیتی موجود استفاده بهتری صورت گیرد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: بندر امام خمینی با ظرفیت 58میلیون تن تخلیه کالا جزء بنادر استراتژیک کشور محسوب می شود که در حوزه ترانزیت کالا باید توجه ویژه ای به آن شود.
آخوندی اظهار کرد: نشستی با حضور سرمایه گذاران بخش خصوص در بندر امام (ره) برگزار شد و در این نشست تصمیم بر این شد که سرمایه گذاران امکانات و سرمایه‌های بیشتری را به این بندر بیاورند تا بتوان از ظرفیت های موجود بیشتر استفاده کرد.
وی افزود: از مدیران شرکتهای سرمایه‌گذاری نیز انتظار می رود که در منطقه و در شهرهای اطراف ساکن شوند تا سرمایه گذاریها به صورت موثرتری انجام و موجب بهبود کیفیت زندگی شهری در شهرهای اطراف شود.
آخوندی در بازدید از فرودگاه آبادان نیز با بیان این اینکه باید بخش های حمل نقل دریایی، ریلی و جاده ای با هم هماهنگ باشند، گفت: با این کار علاوه بر یکپارچه کردن مسیرهای حمل و نقل می توانیم با جذب سرمایه گذاران بخشهای خصوصی را فعالتر کنیم.
آخوندی در ادامه از تشکیل کارگروه مستقلی برای مطالعه بر روی امنیت مسیرهای جاده ای کشور خبر داد و افزود : پس از تکمیل شدن این مطالعات مردم را در جریان آخرین وضعیت راه های کشور قرار خواهم داد.
وی باز سازی اقتصادی و اجتماعی استان خوزستان از طریق حمل و نقل دریایی، ریلی و جاده ای را از مهمترین اولویت های وزارت راه و شهر سازی دانست و گفت: برای تکمیل طرح خط آهن شلمچه -بصره باید با مقامات کشور عراق به توافق برسیم تا حمل و نقل از این مسیر رونق بیشتری بگیرد.
وزیر راه و شهرسازی توسعه بنادر، تکیه گسترده به بخش خصوصی و راه اندازی حمل و نقل ترکیبی را از سیاستهای جدید وزارت عنوان کرد.

 
بازدید از آزاد راه خلیج فارس بخش انتهایی کریدور شمال – جنوب

وزیرراه و شهرسازی صبح پنج شنبه از آزاد راه اهواز به بندرامام خمینی (ره ) و مجتمع خدمات رفاهی دردست احداث کارون دراین مسیر بازدید کرد.
احداث آزاد راه اهواز – بندر امام خمینی(ره) تحت عنوان آزاد راه خلیج فارس به عنوان بخش انتهایی کریدور شمال – جنوب در خاک جمهوری اسلامی ایران در اواخر سال ۱۳۸۱ به تصویب هیأت دولت رسید و مراحل اجرایی آن از اوایل سال ۱۳۸۲ آغاز شد.
در اسفند ماه ۱۳۸۵ باند رفت به طور آزمایشی به بهره برداری رسید و در اسفند ماه ۱۳۸۶ آزاد راه با ۹۳ درصد پیشرفت با حضور رییس جمهوری وقت افتتاح شد.
آزاد راه خلیج فارس دارای دو باند رفت و برگشت می باشد که عرض هر باند آن ۱۳.۵ متر و فاصله بین دو باند ۱۵.۶۰ متر در مجموع عرض آن ۴۲.۶۰ متر و عرض حریم آن ۱۲۰ متر است.
آزاد راه خلیج فارس در ادامه کمربندی تازه تاسیس شمال شرق اهواز از بزرگترین تقاطع غیرهمسطح جاده ای کشور واقع در سه راهی فولاد شروع می شود و در انتها با یک تقاطع غیرهمسطح دیگر به بلوار سربندر – ماهشهر خاتمه می یابد.
مجموع پل های بزرگ برای عبور از روی راه ها و راه آهن های ابتدا و انتها، رودخانه ها، لوله های نفت و گاز و آب ۴۵ دهانه و تعداد روگذرها برای عبور راه های فرعی و روستایی از روی آزاد راه ۸ دستگاه که مجموع طول دهانه های پل های بزرگ و روگذرها بالغ بر ۱۹۰۰ متر است. عمق شمع ها جهت احداث پل های بزرگ و روگذرها مجموعاً ۲۲ کیلومتر است. تعداد آبروها در طول مسیر ۵۱۳ دستگاه و مجموع دهانه آن ها بالغ بر ۷۸۳ متر است.
وزیرراه و شهرسازی همچنین از مجتمع دردست ساخت خدمات رفاهی کارون دراین مسیر بازدید کرد .
این مجتمع با ۲۵ میلیارد ریال درحال احداث است که هم اکنون با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی همراه است .

 
حضور در مشهد شهدای شلمچه

وزیر راه و شهرسازی پنج شنبه شب وارد شهرستان آبادان شد و با حضور در مشهد شهدای شلمچه به مقام شامخ شهدای جنگ تحمیلی ادای احترام کرد.
عباس آخوندی وزیرراه و شهرسازی پنج شنبه شب ازمجتمع تاسیسات دریایی بندر خرمشهر بازدید کرد.
وزیرراه و شهرسازی دراین بازدید ازنزدیک درجریان فعالیت ها و توانمندیهای تجاری این بندر فعال کشور قرارگرفت .
بندرخرمشهردر۱۲۵ کیلومتری شهراهواز واقع است که حدود ۶ مایل با بنادرابوفلوس بصره و ام القصرعراق فاصله دارد .به همین جهت این بندرازحیث صادرات محصولات به کشورهمسایه عراق وحوزه خلیج فارس ازاهمیت شایانی برخورداراست .
این بندربا ۲۳۰ هکتار مساحت دارای ۱۸ اسلکه فعال و یک اسلکه درحال بازسازی است . ظرفیت پذیرش کالای این بندر ۳۵۰ هزارتن درسال است . پایانه مسافربری بندر خرمشهر نیز ظرفیت جابجایی یک هزارو۲۰۰ نفر مسافردر روز را داراست .

بازدید اسکله بندر تجاری و فرودگاه بین المللی آبادان

وزیر راه و شهرسازی از اسکله بندر تجاری و فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند کاری این مراکز قرار گرفت.
وزیر راه و شهرسازی در سفر دو روزه خود به استان خوزستان از مسکن مهر ماهشهر، بندر خرمشهر، فرودگاه آبادان و پایانه مرزی شلمچه بازدید و درنشست هم اندیشی با سرمایه گذاران بخش خصوصی در مجتمع بندری امام خمینی (ره ) حضور یافت. زیارت مشهد شهدای شلمچه پایان بخش برنامه نخستین روز این سفر بود. همچنین وزیر راه و شهرسازی در دومین روز از سفر دو روزه خود به استان خوزستان از ورزشگاه 50 هزار نفری اهواز و بیمارستان در حال ساخت این شهرستان بازدید و علاوه بر نشست مشترک با اعضای نظام مهندسی، انجمن های اصناف و تشکلهای حرفه ای در جلسه شورای حمل ونقل و مسکن خوزستان شرکت کرد.
شناسنامه


کدخبر: ۲۳۸۱
تاریخ: ۱۳۹۲/۷/۶     ساعت: ۱۵ : ۴۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين
  • ٩ شعبان ١٤٤١
  • Apr 03 2020