صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

سالمندان بازیگان نمایش «ننه قمر» هستند

نمایش «ننه قمر» به نویسندگی و کارگردانی محمدحسین یکتاعربانی با حضور سالمندان عضو کانون جهان دیدگان فرهنگسرای امید به عنوان بازیگر روی صحنه می رود.

به گزارش آرت پرس، یکتاعربانی با بیان این مطلب گفت: بازیگران نمایش همگی عضو این کانون هستند که 50 تا 60 سال سن دارند. داستان این نمایش درباره زن سالخورده ای است که با دستگاه های دیجیتال و تکنولوژیک مانند عابربانک یا کارت خوان آشنایی ندارد و همین مسئله مشکلات بسیاری برای او ایجاد می کند تا اینکه سعی می کند به کمک هم سن و سالان خود با این دستگاه ها آشنا شود.
وی ادامه داد: «داستان نمایش اقتضا می کرد که از همه بازیگران سالمند باشند و به دلیل اینکه خودم هم در فرهنگسرای امید مشغول به کار هستم تصمیم گرفتم از اعضای این کانون برای بازی در این نمایش دعوت کنم.»
به گفته این کارگردان این افراد باید توانایی حرکت، دیالوگ گفتن، شعر خواندن و هماهنگی با دیگر بازیگران را می داشتند. این افراد در کانون جهاندیدگان فرهنگسرای امید به شعرخوانی، سرودخوانی، تمرین نمایش و برگزاری اردو می پردازند.
کارگردان «ننه قمر» درباره مشکلاتی که برای بازی گرفتن از این افراد داشته توضیح داد:« ما دو تا سه ماه تمرین داشتیم. اوایل سخت بود اما به مرور بازیگران درک کردند که من چه انتظاراتی از آنها دارم.»
یکتاعربانی سال گذشته هم در اولین دوره جشنواره تئاتر شهر با نمایش شهر فرنگ در بخش جنبی شرکت داشته است.
انتهای پیام/
شناسنامه


کدخبر: ۱۷۱۸
تاریخ: ۱۳۹۲/۵/۲۳     ساعت: ۸ : ۵۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: تئاتر       زیرسرویس: تاتر
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ شنبه ۱۰ خرداد
  • ٧ شوال ١٤٤١
  • May 30 2020