صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

رقص کاغذ پاره ها درگفتگویی با مریم رحیمی

آرت پرس: نمایشنامه'رقص کاغذ پاره ها' نوشته محمد یعقوبی شامگاه شنبه دوم شهریور ماه به کارگردانی مریم رحیمی درخانه فرهنگ شیخ هادی نقش خوانی شد .

به گزارش آرت پرس؛ در بیست و نهمین برنامه باشگاه تئاترتهران خانه فرهنگ شیخ هادی؛ تبسم هاشمی حائری ،مریم رحیمی، جمشیدصفری، و شهرام نجانی(موسیقی متن)و  کاظم عینعلی به نقش خوانی نمایشنامه "رقص کاغذ پاره ها" پرداختند
 مریم رحیمی در مقام کارگردان دارای کارشناسی میکروبیولوژی از دانشگاه آزادکارشناسی نمایش از موسسه آموزش عالی سوره  وکارشناسی ارشد نمایش از دانشگاه آزاد اسلامی است .
از جمله فعالیت های  هنری او در حوزه نمایش می توان به بازی بازی وکارگردانی در نمایش"شعبده وطلسم"تهران، جشنوارهتئاتر دی؛ (۱۳۸۰)، نویسنده وکارگردانی نمایش"گمشده" تهران، جشنواره نمایش‌های کوتاه(۱۳۷۸)، نویسنده وکارگردانی نمایش" زیرگنبدکبود" (۱۳۷۹)  و.... اشاره کرد .
مریم رحیمی درباره  انتخاب نمایشنامه"رقص کاغذ پاره ها " گفت: این اثر اپیزودیک است که  مسیر در اماتیک خود را مانند غالب آثار محمد یعقوبی(نویسنده) کاملا به درستی طی می کند .
وی افزود: رئال بودن یکی از دلایل انتخاب این اثر برای من است . ویژگی های این نمایشنامه به گونه ای است که  من از مدت ها پیش دنبال آن بودم. بخاطر اینکه انواع برخورد های بین آدم ها را بطور کامل نشان می دهد.
این کارگردان و بازیگر ادامه داد : محمد یعقوبی نویسنده ای است که  اجتماع امروز را ‏به خوبی می شناسد و نمایشنامه هایش قرابت بسیاری با آدم های دارد.داستان ها چندان برای ما غریبه نیستند ‏و گویا بارها آنها را به چشم دیده ایم و یا آنها را شنیده ایم.
رحیمی درباره این نمایشنامه گفت: "رقص کاغذ پاره ها" دارای هشت  اپیزود است که شش اپیزود "پیراهن روح "، " مرسی برای ساندویچ ها "، "روز دروغ "، " ماه عسل" ،" تو با همه فرق داری " و"مرسی برای ساندویچ ها" در این برنامه  خوانش شد 
کارگردان نمایشنامه های"شعبده" و "طلسم " در ادامه افزود: سعی کردم تا آنجایی که امکان دارد مسایل و موضوعات را شبیه به زندگی واقعی آدم های نشان دهم. چراکه عقیده دارم نمایش رئال درست دیدن را به تماشاچی و مخاطب نشان می دهد و انسان ها پس از درست دیدن است که به تمرکز و اشراف بر واقعیات زندگی دست پیدا می کنند .
 این کارگردان در خصوص نقش و جایگاه تئاتر و برقراری ارتباط با مخاطبان گفت: از نظر من تئاتر و نمایش همواره جایگاه خود را بین مخاطبان خود داشته و دارد. برقراری ارتباط با توده مردم را بسیار تحسین می کنم اما خاص کار کردن وبرقراری  ارتباط با مخاطبان خاص را نمی توان انکار کرد .
مریم رحیمی عدم تبلیغات تلویزیونی به منظور آشنایی توده مردم با تئاتر را یکی از دلایل کم بودن ارتباط مخاطب با تئاترعنوان کرد و افزود:کمبود مکان مناسب برای اجرای نمایش و عدم تبلیغات تلویزیونی واطلاع رسانی گسترده نقش انکار ناپذیری عدم اقبال عده ای از مردم به تاتر دارد .
وی برگزاری برنامه های نشست نقد تئاتر و نمایشنامه خوانی در مراکز فرهنگی را یکی از گام های مهم درشناساندن هنر نمایش دانست و افزود: مراکز فرهنگی هنری می توانند نقش بسیار مهمی در برقراری این ارتباط با مخاطب تئاتر داشته باشند ولی ای کاش این فعالیت ها در سالن های مناسب تری برای نمایش که به لحاظ نور و آکوسشتیک صدا قابلیت هایی دارند برگزار شود
رحیمی درپایان از مسولان باشگاه تئاتر تهران خانه فرهنگ شیخ هادیبه خاطر برگزاری این برنامه با حداقل امکانات و در جهت آشنا سازی شهروندان با  فعالیت هنری تشکر کرد
گفتنی است ؛ باشگاه تئاتر تهران هر ماه با اجرای یک برنامه در حوزه نمایش و تئاتر در خانه فرهنگ شیخ هادی میزبان علاقه مندان است .
علاقمندان برای حضور در این برنامه می توانند به خانه فرهنگ شیخ هادی واقع در خیابان ولیعصر، ‌نرسیده به سه راه جمهوری،کوچه شهید حسین سخنور، نبش خیابان وزیری مراجعه یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 8-66498587 تماس گرفته یا از سایت  razi.farhangsara.ir  بازدیدکنند .
 
 

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۱۵
تاریخ: ۱۳۹۲/۶/۳     ساعت: ۱۴ : ۲۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: تئاتر       زیرسرویس: تاتر
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
  • ٦ شوال ١٤٤١
  • May 29 2020