صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
سلیمانی سرنسری:

خودم را متعلق به دفاع مقدس می دانم

آرت پرس: علی سلیمانی سرنسری که در نمایش 'من که دا نیستم' به کارگردانی حسین پارسایی به ایفای نقش می پردازد گفت: کتاب 'دا' را پیش تر خوانده بودم و ارادت خاصی به این فضا داشتم و خودم را متعلق به دفاع مقدس می دانم.

به گزارش آرت پرس؛ علی سلیمانی سرنسری بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون   با بیان این که از اواسط مرداد ماه پیشنهاد بازی در نمایش "من که دا نیستم" به کارگردانی حسین پارسایی به او ارائه شده است، اظهار کرد: پیش تر نام این نمایش "شهسواران را چه شد؟" بود و اتفاق مبارکی رخ داد و عنوان اثر به "من که دا نیستم" تغییر یافت.
وی ادامه داد: این عنوان عقبه و پژواک خوبی دارد و ذهنیت دفاع مقدسی و مواجه شدن با جنگ را دارد که البته در عین حال نمایش به طور کامل دفاع مقدسی نیست.
سلیمانی درباره آغاز تمرین های بازیگران این نمایش گفت: به دلیل این که نمایشنامه را به چالش کشاندیم و با پیشنهاد بازیگران تغییراتی در آن اعمال شد، در واقع در حال حاضر دومین هفته جدی تمرین را پشت سر می گذاریم.
سلیمانی اظهار داشت: تغییرهایی که در طول تمرین بر روی اثر ایجاد می شود به این دلیل است که می خواستیم فضای تکراری نمایش های جنگی در این اثر وجود نداشته باشد و همه تلاش ما این است که از کلیشه ها فاصله بگیریم و اثر جدیدی را به مخاطبان ارائه دهیم.
وی با اشاره به این که مهرداد رایانی مخصوص نمایشنامه این اثر را به خوبی به نگارش در آورده است، گفت: او سال ها ایران نبوده و حالا برگشته و نمایشنامه خوبی نوشته است. این نمایشنامه کاراکتری دارد که به نظرم درام نمایش با آن شروع می شود و این کاراکتر را دوست داشتم.
این بازیگر تئاتر و سینما درباره دلیل بازی در نمایش "من که دا نیستم" ، گفت: کتاب "دا" را پیش تر خوانده بودم و ارادت خاصی به این فضا داشتم، خودم را متعلق به دفاع مقدس می دانم، چرا که در این موقعیت بوده ام، چالش داشته ام و خانواده ام درگیر جنگ تحمیلی بوده اند.
او افزود: عوامل خوب اثر یکی دیگر از دلایلی بود که باعث شد بازی در این نمایش را بپذیرم، با این عوامل و بازیگران پیش تر هم کار کردم و خاطره خوبی دارم و دوست دارم این خاطره تکرار شود.
سلیمانی در پایان گفت: تئاتر "من که دا نیستم" تهیه کننده دارد و این نکته مثبتی برای اثر است. در حال حاضر کمتر برای تئاتر این موضوع پیش می آید و اتفاق خوبی است که تئاتر از پشتوانه و حمایت برخوردار باشد.
علی سلیمانی سرنسری فارغ‌التحصیل کارشناسی نمایش با گرایش بازیگری است.
وی تا به حال در نمایش هایی همچون ‏"صبح طلوع نمی‌کند" (کیومرث مرادی)، "چهار صندوق" (حامد عقیلی)، ‏"عزیز مایی" (مهرداد رایانی‌مخصوص)، ‏"حکایت مطربان این دیار" (رحمان سیفی‌آزاد)، "خشم و هیاهو" (مهرداد رایانی‌مخصوص)، ‏‏"ضیافت شیطان" (امیر دژاکام) ، "فالگوش" (منیژه محامدی)، "شب‌نشینی در جهنم" (رحمان سیفی‌آزاد) ، ‏"زنگ زنگار" (مهرداد رایانی‌مخصوص) ، ‏"هزاردستان" (مهرداد رایانی‌مخصوص) ‏"زائر" (حمید امجد) ‏"سه خانه کوچک" (مهرداد رایانی‌مخصوص) ، ‏"قرمز و دیگران" (محمد یعقوبی) ، ‏"سرگرد باربارا" (مهرداد رایانی‌مخصوص) ، ‏"تنهاراه ممکن" (محمدیعقوبی) ، ‏"روایت روزی سرد" (سید جواد هاشمی و مهرداد رابانی)؛ ‏"شکار روباه" (دکتر علی رفیعی) و ... ایفای نقش کرده است.
سلیمانی همچنین بازیگر بسیاری از آثار سینمایی و تلویزیونی بوده و در رادیو نیز کار گویندگی را دنبال کرده است.
لازم به ذکر است نمایش "من که دا نیستم" به کارگردانی حسین پارسایی و نویسندگی مهرداد رایانی مخصوص با آغاز هفته دفاع مقدس و مهر ماه در حوزه هنری به روی صحنه می رود.
در این نمایش هنرمندانی همچون رویا نونهالی، لیندا کیانی، محسن قصابیان، علی سلیمانی سرندی، کاوه مهدوی، مجید رحمتی و حسین جمالی حضور خواهند داشت.
  
 
شناسنامه


کدخبر: ۲۰۸۱
تاریخ: ۱۳۹۲/۶/۱۲     ساعت: ۱۵ : ۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: تئاتر       زیرسرویس: تاتر
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ شنبه ۱۰ خرداد
  • ٧ شوال ١٤٤١
  • May 30 2020