صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

از هر پیشنهادی که بتواند به بالندگی نمایش سنتی کمک کند، حمایت می کنیم

آرت پرس: رئیس شورای شهر تهران گفت: از هر نوع طرح و پیشنهادی که بتواند به بالندگی این هنرهای ارزشمند کمک کند حمایت می کنیم

به گزارش آرت پرس، چمران نائب رئیس شورای شهر تهران درباره اهمیت و جایگاه نمایش های سنتی تاکید کرد : در وهله اول به نظر می رسد تئاتر هنر وارداتی از غرب است و ریشه های ایرانی ندارد و بعد از ورود به ایران در دانشگاهها به شیوه مدرنی به جوانها تدریس شد . درحالی که در نواحی مختلف کشورمان تئاتر ریشه چند هزار ساله در ابعاد و اشکال مختلف دارد .

این عضور شورای شهر با تاکید بر اهمیت تعزیه در باور و فرهنگ مردم کشورمان افزود :تعزیه ریشه کهنی در کشورمان دارد و در مناطق مختلف به شیوه های مختلف اجرا می شود . در کنار تعزیه ، پرده خوانی و نقالی از نمایش های سنتی پر مخاطب ایرانی هستند که در ایام مختلف سال در شهرها و روستاها در مکان های عمومی اجرا می‌شوند و باعث شده این نمایش‌ها جنبه مردمی پیدا کنند . دسته بندی و ارج گذاری به این هنرها و نمایش ها در قالب برگزاری جشنواره مسئله بسیار خوب و با اهمیتی است و متولیان جشنواره می تواند با سیاست گذاری صحیح و با تلفیق با نمایش های مدرن و امروزی این نمایشها را جهانی کنند .

چمران با اشاره به لزوم حمایت از برگزاری این جشنواره و نمایش های سنتی گفت : در شورای شهر عزم جدی در جهت حمایت و ترویج این نمایش ها و وجود دارد و از هر نوع طرح و پیشنهادی که بتواند به بالندگی این هنرهای ارزشمند کمک کند حمایت می کنیم و همکاری و تعامل خوبی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت امور هنریش خواهیم داشت .

انتهای پیام/

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۴۹
تاریخ: ۱۳۹۲/۶/۲۰     ساعت: ۱۰ : ۱۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: تئاتر       زیرسرویس: تاتر
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
  • ٦ شوال ١٤٤١
  • May 29 2020