صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
سی ام جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران تقارنی فرخنده با اعیاد قربان و غدیر

اولین نشست خبری 'سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران' برگزار شد

نشست خبری'سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران' صبح روز یکشنبه هفتم مهرماه و با حضورهاشم میرزاخانی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و دبیر این جشنواره برگزار شد.

به گزارش آرت پرس؛‌ در ابتدای این نشست مژگان زرگر معاون جشنواره ها و اموربین الملل و بازرگانی  و مدیر روابط عمومی جشنواره ضمن خوش آمدگویی به حاضران اعلام کرد این نشست اولین نشست خبری جشنواره فیلم تهران است که ضمن معرفی رسمی هیئت انتخاب بخشهای ملی و بین الملل، پوستر جشنواره و تیزر جشنواره رونمایی خواهد شد و دبیر جشنواره گزارشی از نحوه برگزاری و برنامه های درنظر گرفته شده برای سی امین دوره ارائه می نمایند و با توجه به گستردگی برگزاری این دوره از جشنواره در نشست آتی معرفی هیئت های داوری در بخشهای ملی، بین الملل و جهان اسلام و آسیا و برنامه های ویژه جشنواره اعلام می شوند.

 

هاشم میرزاخانی دبیر سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ضمن خوش آمدگویی به اصحاب رسانه گفت: از ابتدای ورودم به سینمای جوان به عنوان مجموعه ای که با جوانان سراسر کشور در ارتباط است فیلم کوتاه را سینمای فرهیختگان اطلاق کردیم و سینمای جوان را محل همدلی و همراهی نسل جوان با سینمای حرفه ای خواندیم.

 

 از شما همکاران محترم در رسانه خواستم تا کمک کنید فیلم کوتاه از انزوا خارج شود و این پیمان روز اول و عهدی که بستیم عملی شد.

 

امروز به واقع، همه سینمای جوان را به خوشنامی می شناسند و افتخار فیلمسازان حوزه سینمای حرفه ای است که از سینمای کوتاه وارد سینمای حرفه ای شده اند و یا حتی در سینمای کوتاه مانده اند و به آن وفا دارند.

 

میرزاخانی با بیان این نکته این دوره از جشنواره نقطه عطفی در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران است افزود: از اختتامیه جشنواره 29 ستاد اجرایی این دوره از جشنواره تشکیل شد و برنامه های متنوع و مدونی را برای این دوره طراحی کرد که امیدواریم جشن سی سالگی جشنواره را باشکوه و به یادماندنی نماید.

منفعت مشترک که ارتقای سینمای ایران  است

احسانی معاون فعالیت ها و آثار سازمان سینمایی در نشست خبری فیلم تهران شرکت کرد

احسانی که در هنگام رونمایی از پوستر جشنواره "دبیر سی امین جشنواره " را همراهی می کرد گفت: من برای خسته نباشید به برگزارکنندگان جشنواره در این نشست حاضر شدم تا از فضای جوان و با نشاط انجمن که با حضور خبرنگاران جوان بیشتر شده نشاط کسب کنم.

سینمای جوان سینمای آینده ما است و کسانی که این جا کار می کنند و آموزش می بینند در آینده نه چندان دور، زمام این سینما را به دست می گیرند. فیلم محصول نگاه و برداشت و درنهایت جمع بندی هنرمندان از پیرامون اوست و با نگاه هوشمندانه و توأم با هنر آنها خروجی   اثری با آن ویژگی ها خواهد بود.

احسانی با ذکر این نکته که تیم جدید اهتمام دارد بر این نیروهای جوان سرمایه گذاری کند و به این غنچه های جدید بال و پر بیشتر بدهد و  مدیران فرهنگی تلاشی جز این ندارد گفت: باید تلاش کنیم تا زمینه های بهتر برای فعالیت جوانان فراهم شود.

احسانی در ادامه به اهمیت نقش رسانه ها پرداخت و گفت: اصحاب رسانه باید با نگاه تیزبین خود ما را رصد کنند، مسائل را منتقل کنند و براساس عقل با استفاده از عقول دیگران و فضای دوستانه به منفعت مشترک که ارتقای سینمای ایران  است دست یابیم.

 

در ادامه جهت رونمایی از پوستر زرگر مدیر روابط عمومی جشنواره گفت: با اهمیتی که سی امین  دوره جشنواره داشت، این دوره استاد نامی کشور جناب آقای مسعود نجابتی پوستر جشنواره را طراحی نمودند و سپس رونمایی از پوستر سی ام توسط هاشم میرزاخانی و محمد احسانی انجام شد.

 

بخش بعدی برنامه رونمایی از تیزر جشنواره سی ام بود. در این بخش نیز زرگر با ذکر این نکته که براساس تصمیم دبیر جشنواره و شورای اجرایی سه سال متمادی است که تیزر جشنواره به عنوان یک المان ثابت تثبت شده است گفت: تیزر جشنواره که توسط هنرمند فیلمساز فیلم کوتاه آقای آرش رصافی ساخته شده با تغییرنریشن و با صدای استاد متقالچی در این دوره صداگذاری شده به دوبله تیزر به زبان انگلیسی اشاره کرد و افزود: به مناسبت سی امین دوره جشنواره، تیزر به زبان انگلیسی نیز ترجمه شده است.
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۸۹
تاریخ: ۱۳۹۲/۷/۷     ساعت: ۱۳ : ۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: سینما       زیرسرویس: سینما
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
  • ٦ شوال ١٤٤١
  • May 29 2020