صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

اثری متفاوت از حسام الدین سراج با عنوان «مسیحا»

آرت پرس:حسام الدین سراج آلبومی جدید با عنوان«مسیحا» در دست انتشار دارد که اثری متفاوت با آثار گذشته این خواننده محسوب می شود.

به گزارش آرت پرس حسام الدین سراج ضمن اعلام این خبر گفت: آلبوم«مسیحا» در دو سی دی به آهنگسازی بهرام خانی ضبط شده که تمام مراحل تولید آن به پایان رسیده و در حال حاضر آماده انتشار است.

این خواننده در ادامه افزود: این اثر، جنبه روایی دارد و در آن از اشعار شاعرانی چون حافظ، کمپانی و برخی دیگر استفاده شده است. این اثر به نوعی، مستند تاریخی محسوب می شود که از منظرهای روایتی بی شباهت به «خسرو و شیرین و لیلی و مجنون» نیست.

وی همچنین عنوان کرد: قطعات آلبوم«مسیحا» با ارکستر بزرگ سازهای زهی ایرانی اجرا شده و در کنار این ساز ها، رنگ جدیدی از سازهای کوبه ای مانند«کوزه» و برخی سازهای کوبه ای دیگر که در موسیقی مقامی دیده می شوند به کار گرفته شده است.

حسام الدین سراج ادامه داد: قطعات این آلبوم به گمان بنده از نظر شنیداری اثری جالب با ترکیب های صوتی جذاب است. برای مثال در یکی از قطعات از ترکیب رباب، تنبور و کوزه استفاده شده که حاصل کار ترکیبی خوش صدا با رنگ صوتی شرقی است که برای مخاطب می تواند شنیدنی باشد.

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۴۲
تاریخ: ۱۳۹۲/۷/۳     ساعت: ۲۰ : ۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: موسیقی       زیرسرویس: موسیقی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
  • ٦ شوال ١٤٤١
  • May 29 2020