صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
عظیمی:

اجرا می‌تواند شغل پردرآمدی باشد

یکی از مجریان البرزی معتقد است که اگر مجری خیلی معروف ومشهورباشد شغلش می‌تواند پردرآمد باشد.

به گزارش جهانی خبر- زیبا عظیمی - کرج- مرتضی عظیمی مجری موفق البرزی است که متولد 1364 است او علاوه بر اجرا کار عکاسی هم می کند البته در کنار عکاسی هنرهای دیگری همچون گویندگی و دوبله را هم تست کرده است به این بهانه با او به گفتگو نشستیم .
بیوگرافی شغلی خود رابگوئید؟
من ابتدا به کارعکاسی مشغول بودم،نزدیک به 17سال است که کارعکاسی انجام میدهم 9 سال درحین همین عکاسی در رادیو مشغول به کار شدم وبه کارگویندگی ودوبله واجراعلاقه مندشدم ودرحال حاضرکاراجراهم انجام میدهم .

چگونه وارد کاراجرا شدید ؟
چون دررادیومشغول کاربودم احساس کردم می توانم واردکاراجرابشوم مجری های خوبی را میدیدم که مهمان برنامه رابه چالش می کشند،صحبت می کنند ومن هم از کاراجرا خوشم آمد اینکه من هم یک روزی مجری بشوم و بتوانم در برنامه های مهمان محورشرکت کنم ومهمان برنامه خودم رابا سوالاتی که می پرسم به چالش بکشم برای اینکارتصمیم گرفتم فن بیانم را قوی کنم واعتمادبه نفس بالایی داشته باشم برای همین ، کلاس های مربوطه رفتم واینطوری شد که وارد کاراجراشدم .

در چه سبکی اجرا می کنید ؟
سبک های مختلفی اجرا کردم ، من هم کاراستیج انجام می دهم هم کارتلویزیونی وهم کاردرشبکه های اینترنتی مثل تی وی پلاس، برای ارگان ها وسازمان ها هم اجراداشتم.

اولین برنامه ای که اجراکردید راخاطرتون هست چه برنامه ای بود ؟
بله، اولین برنامه ایی که اجراکردم یک اجرای بسیاربسیار سخت بود که یک سازمان مردم نهادی بود که ازنماینده ریاست جمهوری دعوت کرده بودند فکرکنم اون زمان دکتر افشاریان بودند که تشریف آورده بودند ومن فوق العاده استرس داشتم وقتی روی سن رفتم دیدم دو ردیف جلوازمهمان ها که نزدیک به200نفری  میشدند آخوندبودند ومن استرسم بیشترشد، وقتی من فیلم اون اجرارو دیدم حس میکردم رنگ چهره‌ام پریده وآن استرس را خودم به خوبی میدیدم اما بعد ازچند دقیقه ازاجرای برنامه توانستم به خود مسلط بشوم و خوشبختانه همان اجرایکی از بهترین اجراهایم شد ونگذاشتم کسی متوجه استرسم شود و درنهایت اجرای خوبی هم شد وراضی بودم.

آیا برای اجرای خود الگویی هم دارید؟
من تقریبااجرای همه مجریان مطرح وهمچنین مجریان جدید را نگاه میکنم و از همه آنها درسی یاد میگیرم اینکه بگم الگویی داشتم یاالگویی دارم نه، ولی خیلی ازبرنامه ها رانگاه میکنم برای خودم نت برداری میکنم از نقطه ضعف و نقطه قوتهایشان وازآنها درس میگیرم.

آیامجری گری شغل پردرآمدی محسوب میشود ومی‌توان به عنوان شغل اول به آن نگاه کرد ؟
بستگی داره که چطوروارد کاراجرا شده باشید و چه اجرایی را انجام بدهید ، اینکه پردرآمد باشد اگر خیلی معروف ومشهورباشد بله میتواند پردرآمد باشد.

آیا با ورود بازیگران به عرصه مجری گری موافق هستید ؟
سوال بسیارجالبی پرسیدید ، جدیدا بسیاری ازبازیگران وحتی ورزشکاران دارند کم کم وارد عرصه مجری گری می شوند، نمیدونم خوبه یابد ،خوب یابد بودنش را من نمیتونم نظر بدهم اساتید باید راجب این مضوع اظهارنظرکنند ، ولی ما مجریان زیادی داریم که الان کاری ندارند ، کارنمی کنند و توقاب تلویزیون نیستند مجریانی که باید جایشان درتلویزیون باشد ولی متاسفانه اینطور نیست والان برنامه ها دست تهیه کننده هاست هرتهیه کننده ای که برنامه خوبی داشته باشد و اگر اسپانسرمالی خوبی داشته باشد ازبازیگران چهره به جای مجری استفاده می کند، احتمال داردبرنامه خوبی هم بشود الان داریم میبینیم برنامه هایی راکه بازیگرانی چون رضاگلزار ،حمید گودرزی ، دوست عزیزم پژمان بازغی مجری بودند و بازخورد خوبی هم دربین مردم داشته ، جدیدا هم خدادادعزیزی قرار است که به مجریان اضافه شود. بابت خوب یا بد بودن این موضوع اساتید بهتراست نظر بدهند ، نظرخودم این است که هرکاری روباید به کاردانش سپرد.

سبک ونوع اجرای کدام مجری را بیشتر دوست دارید ؟
من اجرای آقای رضا رشیدپور را خیلی دوست دارم.

آیا مشهورشدن رادوست دارید و به آن فکرمی کنید ؟
فکرنمی کنم کسی باشه که ازشهرت ومشهور شدن بدش بیاد مسلما من هم بدم نمی آید ، دوست دارم مشهور بشم ولی نه به اندازه ی محبوب بودن ، من محبوبیت رابیشتر دوست دارم تاشهرت ، وتمام هدفم این است که بتوانم مجری محبوبی باشم.

اشاره کردید عکاس بودید ، در مورد شغل عکاسی تان توضیحی میدهید ؟
بله بنده عکاس بودم واحساس می کنم به هدفم درعکاسی رسیدم ، ازعکاسی لذت می بردم ودوست داست داشتم عکاس خوبی شوم ، که موفق به اخذ مدرک تدریس عکاسی هم شدم ودر حال حاضردربعضی آموزشگاه ها تدریس میکنم ولی خیلی دوست دارم فرصتی پیش بیاد تابتوانم در دانشگاه ها به خصوص در استان البرز تدریس کنم.

بین شغل عکاسی واجرا به کدامیک علاقه ی بیشتری دارید ؟
( باکمی مکث) سوال پرحاشیه وحساسی پرسید که جوابش کمی سخته ،به هردو شغل علاقه دارم ولی خب همانطور که عرض کردم چون درعکاسی تقریبا به هدفم رسیدم ، دوست دارم وقت بیشتری برای اجرابگذارم فکرمیکنم راه های زیادی هست که بخواهم بروم تا به چیزی که میخواهم برسم وهنوز نرسیدم بااین حال حس میکنم یه مقدار اجرا رابیشتر دوست دارم.

چرا به شما مجری موقشنگ می گویند ؟
(باخنده) این صفت مجری موقشنگ را دوست عزیزمون آقای پژمان بازغی لطف داشتند دریک برنامه ای به خاطرنوع مدل ورنگ موهام وبخاطر حساسیت من به مرتب بودن موهام ،روی اسم من گذاشتند وبه من گفتند مجری مو قشنگ ،وقتی برنامه ازشبکه نسیم پخش شدخیلی هااین برنامه را دیده بودند ، وبعد از آن برنامه هرکس من رامی دید می گفت مجری موقشنگ.

یک خاطره جالب از اجراهایی که تاالان داشتید،اگر به یاد دارید بگویید ؟
دریکی ازبرنامه هایی که داشتم ، دونفرازمجریان معروف نیزحضور داشتند و روال برنامه طوری بود که یک پارت ازبرنامه رااین دوعزیزباید اجرامی کردند وپارت دوم برنامه را بنده ، وقتی نوبت به اجرای من رسید این دوعزیز،بلندشدند ایستادند برای من دست زدند و ورود من به عرصه مجری گری راتبریک گفتند وصحبتهاشون باعث دلگرمی من شد وانرژی بیشتری برای اجرای برنامه گرفتم وهمینطور چون تعداد مخاطبان درپارت دوم برنامه که نوبت اجرای من بود بیشتر شد حس خیلی خوبی داشتم ، درهمین برنامه یک مسابقه برای حضار برگزارشد چندنفررا انتخاب کردم روی سن آمدند،قرارشد نفر اول جمله ای رابگوید و نفر بعدی با جمله ای مربوط به جمله اول آن را ادامه دهد و...، یک خانمی بین شرکت کنندگان بود که فقط می گفت "و" ، طوری شد که هربارمیکروفون را سمت ایشان می گرفتم تمام حضار همزمان می گفتند "و" ، که صدای قشنگی در سالن ایجادشده بود ، وما
دیگه به ایشان می گفتیم خانم "و" ،من این کلیپ را درپیجم هم گذاشتم وهمیشه به عنوان یک خاطره ی خوب از این برنامه یاد میکنم .
 
به عنوان حرف آخر، برای علاقه مندانی که میخواهند واردعرصه اجرا شوند چه صحبتی دارید ؟
پیشنهاد میکنم که اگرکسی میخواهد وارد کار اجرا و یا هرکاردیگه درهرزمینه ای بشود حتما قبلش درمورد آن کارتحقیق کند واصولی وارد آن کارشود. برای کار اجرا ، کلاس های زیادی برای علاقه مندان به این حرفه وجود دارد، مثل کلاس های فن بیان ، کلاس های اعتتماد به نفس ،کلاس های سخنوری و...،که من هم تمام این کلاس هارا گذرانده ام ، اساتید بسیارخوب و برجسته ای دراین زمینه داریم ، پیشنهادم به عزیزان علاقه مند به اجرا این است که حتما دراین کلاس ها شرکت کنند وباعلم به این کار وارد این کارشوند وآرزوی موفقیت دارم برای تمامی کسانی که علاقه دارند وارد این عرصه شوند.

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۱۲۰۴
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۲     ساعت: ۱۲ : ۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


ahmad

شايد اينها با اين گفتگو ها بيشتر معروف بشن

۱
۱
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ شهريور
  • ١٩ محرم ١٤٤١
  • Sep 19 2019