صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
شفق:

فیلم دفاع مقدسی «پاییز» ساخته می‌شود

یک تهیه کننده سینما گفت: فیلمی قرآنی با بک‌گراند دفاع مقدسی به نام «پاییز» را می‌خواهم بسازم.

احمد حضرتی- ناصر شفق با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از عوامل سازنده سریال‌های تلویزیونی و تأکید ایشان بر استفاده از مفاهیمی همچون پیاده‌روی اربعین و یا گذشت و زدودن تلخی در ساخت سریال‌ها اظهار کرد: حماسه اربعین یک حماسه اسطوره‌ای و بزرگ است که شاید در قاب دوربین نگنجد و به‌ همین خاطر ساخت چنین فیلمی هزینه بسیار کلانی می‌خواهد که ارگان‌ها و دست‌اندرکاران باید همت و حمایت داشته باشند.

این تهیه‌کننده سینما گفت: اگر چنین حمایتی اتفاق بیفتد، قطعاً بسیاری از هنرمندان دوست دارند در رابطه با امام حسین(ع) و پیاده روی اربعین کاری انجام دهند. طبیعتاً در حماسه بزرگی مثل اربعین می‌شود کارهای بسیار بزرگ‌تری انجام داد.

وی با بیان اینکه فیلم‌سازها این آمادگی را دارند تا بیانات رهبری را در کارهایشان به نمایش دربیاورند ادامه داد: باید ارگان‌ها و سازمان‌های فرهنگی آمادگی برای حمایت داشته باشند چرا که فیلم ساختن فقط یک قلم و خودکار نیست. ساختن فیلم هزینه اقتصادی بسیار کلانی را می‌طلبد. درحالی‌که بخواهیم 20 میلیون جمعیت را  با توجه به اینکه آنها تنها مسلمان‌ها نیستند را به تصویر بکشیم بسیار سنگین و هزینه بر است.

این تهیه‌کننده سینمایی افزود: شاهد هستیم که بسیاری از شیعه‌ها، سنی‌ها، مسیحی‌ها و هر کسی که به آیین انسانی اعتقاد و به کرامت انسان ارزش می‌گذارد، در مراسم اربعین در کنار هم کار بزرگی انجام می‌دهند. فیلم ساختن این کار بزرگ، همت عالی می‌خواهد که مجموعه‌هایی مثل سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان ارتباطات اسلامی باید پیش‌قدم بشوند. قد و قامت سینما برای ساخت چنین فیلم‌هایی باید بزرگ‌تر شود و به‌ همین خاطر لازم است بزرگان سینمای ایران پا پیش بگذارند. این کار هر کسی نیست که بتواند در این عرصه گام بردارد.

وی ادامه داد: متأسفانه یک زمانی سینمای دفاع مقدس یک دریچه‌ای شده بود برای فیلمساز شدن برخی که فیلمساز نبودند و ما دیدیم که گاهی آثار بسیار ضعیفی در این عرصه ساخته شد و جوان‌ها را به سینمای دفاع مقدس بی‌علاقه کرد. درحالی‌که سینمای دفاع مقدس یعنی سفر به چزابه، یعنی بوی پیراهن یوسف، یعنی آژانس شیشه‌ای، یعنی میم مثل مادر. یعنی لیلی با من است، هور در آتش. یعنی افق، پرواز در شب، یعنی دوئل، یعنی مزرعه پدری، یعنی سرزمین خورشید.

شفق درباره فعالیت‌های جدیدش گفت: فیلمی قرآنی با بک‌گراند دفاع مقدسی به نام «پاییز» را می‌خواهم بسازم  و به‌ همین خاطر پس از دوری از سینما دوباره به سینما برگشتم.

وی با بیان اینکه آخرین فیلم سینمایی‌ام «تقاطع» بود افزود: پس از تقاطع مدتی را درگیر فوتبال بودم. البته زمانی که مدیرعامل تراکتور بودم می خواستم فیلمی در رابطه با تراکتور بسازم با توجه به اینکه اکنون آن قصه ناتمامی که سال 1385 می‌خواستم بسازم و این قصه یک قصه قرآنی و کاری برای آقا امام حسین(ع) است به‌ همین خاطر دوست دارم این کار را بسازم.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۳۰۷۱
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۲/۲۲     ساعت: ۱۳ : ۵۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ جمعه ۲۸ تير
  • ١٦ ذو القعده ١٤٤٠
  • Jul 19 2019