صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
بت کلیا در دیدار سفیر اسپانیا در تهران:

اقلیت‌های دینی از حقوق شهروندی برابر برخوردار هستند

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی گفت: اقلیت‌های دینی در ایران از حقوق شهروندی برابر با دیگر ایرانیان برخوردار هستند و به اجرای امور دینی ـ فرهنگی خود در آزادی کامل می پردازند.

 «یوناتن بت کلیا» در دیدار «ادواردو لوپس بوسکتس» سفیر اسپانیا در تهران با بیان وضع و جایگاه اقلیت‌های دینی در ایران، افزود: آشوریان ایران یکی از قدیمی‌ترین ساکنان این سرزمین هستند که در طول تاریخ تا به امروز با دوستی و مودت در کنار دیگر ساکنان این سرزمین زندگی کرده و از حقوق فردی و آزادی های اجتماعی و دینی به طور کامل برخوردار هستند.
نماینده آشوریان در مجلس درمورد روابط ایران و اسپانیا اشاره کرد و یادآور شد: درحال حاضر بسترهای توسعه مناسبات بین دو کشور فراهم است و این امر می تواند به ارتقاء همکاری‌ها در همه زمینه ها به ویژه روابط پارلمانی بیانجامد.
بت کلیا به وضع کنونی جهان و ناآرامی های منطقه ای و بین المللی اشاره و خاطرنشان کرد: مطابق با آموزه های دینی، پرهیز از جنگ و خصومت خواسته همه ادیان الهی است و بحران های نظامی منطقه، تلاش دنیای استکبار برای سلطه گری است.
وی تاکید کرد: بهتر است کسانی که ادعای دموکراسی و حقوق بشر دارند از تعالیم انبیاء درس بگیرند تا بتوانند دنیا را به صلح و آرامش برسانند.
نماینده آشوریان در مجلس به برگزاری نشست آتی آشوریان در اسپانیا اشاره و تاکید کرد: گفت وگوی بین ادیان در افزایش شناخت دینی، تساهل و مدارا در پرهیز از افراط‌گرایی و تندروی نقش بسزایی دارد.
بت کلیا افزود: نشست آتی آشوریان در اسپانیا خواهد بود و از مساعدت سفیر و دیگر مسئولین اسپانیا را در این زمینه استقبال خواهیم کرد.
ادواردو لوپس بوسکتس سفیر اسپانیا در تهران نیز در این دیدار به پیشینه خوب مناسبات دو کشور اشاره کرد و گفت: تهران - مادرید از مناسبات مستحکمی برخوردارند که همواره پشتوانه خوبی در توسعه ارتباطات دوستانه فیمابین بوده است.
وی با ابراز خرسندی از آزادی ادیان الهی در انجام فرایض دینی در کشورمان خاطرنشان کرد: تاریخ ایران گواه خوبی در پذیرای اقوام و پیروان ادیان مختلف بوده است و نشان می‌دهد که آنها در کمال صلح و دوستی در کنار هم در این کشور زندگی می‌کنند.
سفیر اسپانیا در تهران افزود: مردم اسپانیا علاقمند به آشنایی با ادیان دیگر هستند و از این رو دولت این کشور آماده هرگونه همکاری برای نشست آتی آشوریان در اسپانیا خواهد بود.

 

منبع: ایرنا از خانه ملت،

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۸۵۸۲
تاریخ: ۱۳۹۷/۹/۱۴     ساعت: ۱۱ : ۲۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: سیاسی       زیرسرویس: سیاسی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ جمعه ۳۰ فروردين
  • ١٣ شعبان ١٤٤٠
  • Apr 19 2019