صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

غول صنعتی که روحانی هم حریف کنار گذاشتن آن نشد

رئیس‌جمهور دستور کنار گذاشتن شرکت‌های وابسته به خانواده علیپور و کشاورز از هیئت مدیره ایران خودرو را صادر کرد؛ در حالی که برخلاف مر قانون، دستور مراجع ذی‌ربط آن‌ها توانستند نتایج مجمع عمومی سالیانه شرکت ایران خودرو مورخ ۲۸ مرداد ۹۷ را که به نفع خود برگرداند!

طی ماه‌های اخیر مساله خصوصی‌سازی ایران خودرو و سایپا دوباره بر سر زبان‌ها افتاده است؛ یکی از مهمترین سهامداران ایران خودرو دو فرد به نام‌های محمد علیپور و حمید کشاورز هستند که در پوشش سهام‌داری شرکت‌های بازرگانی گلیار، تدبیر سرمایه آراد به یکی از بزرگترین سهامداران ایران‌خودرو مبدل شدند.

جالب است بدانید این دو موسس و سهامدار بزرگ کارخانه کروز به عنوان بزرگترین قطعه‌ساز انحصاری قطعات ایران‌خودرو نیز هستند؛ چنانچه در درگیری تحویل ندادن قطعه به خودروسازان و انبار شدن بیش از 180 هزار خودرو نام این شرکت دوباره بر سر زبان‌ها افتاد.

 انجمن قطعه سازان در نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواهان رسیدگی به این موضوع شدند که رئیس‌جمهور به دنبال این نامه دستور داد، که از عضویت آن‌ها در گروه خودروسازی ایران خودرو جلوگیری شود.
 
غول صنعتی که روحانی هم حریف کنار گذاشتن آن نشد
 
حسن روحانی در خرداد سال 97، دستور کنار گذاشتن شرکت‌های این دو فرد از هیئت مدیره ایران خودرو را صادر کرد؛ در حالی که برخلاف مر قانون، دستور مراجع ذی‌ربط و شخص رئیس جمهور گروه کروز توانست نتایج مجمع عمومی سالیانه شرکت ایران خودرو مورخ 28 مرداد 97 را که به نفع خود برگرداند!
 
غول صنعتی که روحانی هم حریف کنار گذاشتن آن نشد

منبع: داشجو

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۷۴۷۳
تاریخ: ۱۳۹۸/۵/۷     ساعت: ۸ : ۵۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: سیاسی       زیرسرویس: سیاسی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۴ شهريور
  • ١٥ محرم ١٤٤١
  • Sep 15 2019