صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
همایش رسم هجرت

اجرای ۱۸۴ طرح محرومیت زدایی در خراسان جنوبی

۱۸۴ طرح محرومیت زدایی به همت جهادگران در خراسان جنوبی اجرا که امروز همزمان بهره برداری شد

به گزارش  جهانی خبر_ مرکز خراسان جنوبی، رئیس بسیج سازندگی استان در همایش استانی رسم هجرت که با حضور 450 جهادگر  و رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در بیرجند برگزار شد گفت: این طرح ها از زمستان پارسال تاکنون با هزینه 4 میلیارد و 700 میلیون تومان در استان اجرا شد.

هنری افزود: از زمستان پارسال تاکنون 40 هزار طرح محرومیت زدایی در کشور آغاز شد که از این تعداد 750 طرح سهمیه خراسان جنوبی است که تاکنون 184 طرح به اتمام رسیده است.

وی گفت: 31 طرح لایروبی قنوات، 6 طرح کانال انتقال آب، 16 استخر ذخیره آب و 51 کارگاه اشتغال روستایی از مهمترین طرح های محرومیت زدایی اجرا شده در استان است.

رئیس بسیج سازندگی استان افزود: همچنین پارسال با همکاری دستگاه های اجرایی، آستان قدس رضوی، بنیاد برکت و قرار گاه پیشرفت و آبادانی سپاه 285 طرح با هزینه 17 میلیارد و 500 میلیون تومان در خراسان جنوبی اجرا شد.

وی به آموزش های تخصصی جهادگران در حوزه امداد و نجات اشاره کرد و افزود: در این خصوص 420 جهادگر آموزش های امداد و نجات را فرا گرفتند.

هنری گفت: 150 جهادگر برای انجام کمک های امداد و نجات در سیل فروردین امسال به  مناطق سیل زده اعزام شدند.

وی از افزایش 50 درصدی حضور جهادگران در روستاها در نوروز امسال خبر داد و گفت: در این ایام 2 هزار جهادگر در مناطق روستایی حضور یافتند و برای اجرای این طرح  ها یک میلیارد و 30 میلیون تومان تأمین اعتبار شد که نیمی از این اعتبار را خیران تأمین کردند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۵۸۳۷
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۱۴     ساعت: ۱۳ : ۳۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد
  • ٢٠ رمضان ١٤٤٠
  • May 25 2019