صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای باختر خبر داد:

اجرای ۱۰۰۴ عملیات ضربتی برای کنترل سیلاب در استان‌های لرستان، مرکزی و همدان

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای باختر از اجرای ۱۰۰۴ عملیات ضربتی برای مدیریت و کنترل سیلاب در‌ استان‌های لرستان، مرکزی و همدان از آغاز وقوع تا کنون خبر داد.

به‌گزارش جهانی  خبر_وزارت نیرو (پاون)، "فرهاد شبیهی" افزود: اکیپ‌های تعمیراتی برق باختر از آغاز وقوع سیلاب در قالب تعمیرات خطوط، تعمیرات پست، رلیاژ، مخابرات و ساختمان به‌صورت آماده‌باش در شهرهای اراک، همدان، خرم آباد، بروجرد، ملایر و ساوه و همچنین پست‌های 230 کیلوولت لابن، شهید کائیدی پلدختر، نورآباد، خرم‌آباد4، خرم‌آباد5، دورود یک، اسدآباد یک، ویان، قهورد، 230 کیلوولت شهید صفی‌خانی ملایر، 23 بهمن و 400 مفتح همدان مستقر بوده‌اند.
وی ادامه داد: طی این مدت در بخش تعمیرات خطوط تعداد 397 عملیات، در بخش تعمیرات پست‌ها 288 عملیات، در بخش رلیاژ 236 عملیات، در بخش مخابرات 14 عملیات اکیپ روز و در بخش ساختمان 69 عملیات توسط واحدهای عملیاتی برق باختر در سطح سه استان انجام شده است .
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای باختر با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته اظهار کرد: بازدیدهای اضطراری، نقطه‌ای، احتیاطی، صعودی و مکانیکی ویژه، رفع آب‌گرفتگی در پست‌های فوق توزیع و انتقال در سطح حوزه عملیاتی شرکت برق منطقه‌ای باختر از جمله پست‌های خرم‌آباد4، خرم‌آباد 5، شهید کائیدی پلدختر، پست 400 کیلوولت مهر، گرکان، قهورد، ویان، اسدآباد، همدان‌4، انبار شماره یک اراک، دورود یک و نورآباد، بخشی از عملیات‌های انجام شده است.
شبیهی اضافه کرد: تعویض یک دستگاه ترانسفورماتور زمین در پست 63 کیلوولت آستانه استان مرکزی، تعویض یک دستگاه بریکر63 کیلوولت در پست 63.20 کیلوولت نهاوند یک، تعویض باطری‌ پست‌های 63 کیلوولت صنعتی مامونیه و شهدای شهباز استان مرکزی، مراجعات اضطراری به پست‌های فوق توزیع و انتقال به‌منظور رفع عیوب آنها از دیگر اقدامات این شرکت در سیلاب‌های اخیر بوده است.
وی بخش عمده‌ای از صدمات وارد شده به خطوط انتقال و فوق توزیع در سه استان لرستان، مرکزی و همدان را ناشی از عدم رعایت حریم خطوط انتقال برق از سوی شرکت‌های راهسازی در مناطق پیش‌گفته دانست و افزود: به‌رغم پیگیری‌های متعدد این شرکت از مراجع قضایی و استانداری‌های مربوطه، متاسفانه سیلاب اخیر موجب وارد شدن صدمات و خسارات بسیاری به تاسیسات و زیرساخت‌های انتقال برق در منطقه تحت پوشش شده است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۶۹۰۳
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۱۶     ساعت: ۱۱ : ۴۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ دوشنبه ۶ خرداد
  • ٢٢ رمضان ١٤٤٠
  • May 27 2019