صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
معاون اول رئیس جمهور:

نباید اجازه دهیم اجرای طرح‌های نجات دریاچه ارومیه با کندی مواجه شود

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اقدامات خوب انجام شده برای احیای دریاچه ارومیه گفت: بهبود وضعیت این دریاچه کار مهم و تعیین کننده‌ای بود و مردم سراسر کشور و به‌خصوص مردم شمال غرب کشور همواره نسبت به سرنوشت این دریاچه حساسیت ویژه‌ای داشته و دارند.

به‌گزارش جهانی خبر- وزارت نیرو (پاون)، "اسحاق جهانگیری" در یازدهمین جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه، محدودیت منابع بودجه دولت را یادآور شد و خاطرنشان کرد: با وجود همه محدودیت‌ها نباید اجازه دهیم که روند اجرای طرح‌ها و برنامه‌های نجات دریاچه ارومیه با کندی مواجه شود.
معاون اول رئیس جمهور از دبیرخانه ستاد احیای دریاچه ارومیه و سازمان برنامه و بودجه خواست راهکارهایی برای تأمین منابع مالی مورد نیاز جهت استمرار طرح‌های نجات دریاچه ارومیه تدوین و تدابیری بیاندیشند تا برنامه‌های نجات این دریاچه در سال 98 نیز تداوم داشته باشد.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تا کنون بیش از 7 هزار میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه سرمایه‌گذاری شده، گفت: طرح نجات دریاچه ارومیه حدود 80 درصد پیشرفت داشته و بهبود وضعیت این دریاچه موجب امید و نشاط در مردم این منطقه شده است.
در این جلسه که وزیر نیرو، استانداران آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان نیز حضور داشتند، مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه، گزارشی از برنامه عملیاتی طرح نجات این دریاچه در سال 98 ارائه کرد.
وی با اشاره به اینکه وضعیت دریاچه ارومیه در حال حاضر به تراز مطلوبی رسیده، گفت: با توجه به بارش‌های اخیر و اقدامات صورت گرفته در جهت نجات دریاچه ارومیه، خوشبختانه روند دریاچه به سمت احیا ادامه دارد.
"مسعود تجریشی" تامین آب از منابع جدید برای دریاچه، تسهیل ورود رواناب‌های حوضه به دریاچه و صرفه‌جویی در مصارف آب در حوضه آبریز دریاچه ارومیه را از جمله برنامه‌های پیش‌رو برای نجات این دریاچه برشمرد و افزود: در سال 98 مدیریت برداشت از منابع آب توسط وزارت نیرو و کاهش مصرف از سوی وزارت جهاد کشارزی در راستای کمک به احیای دریاچه ارومیه دنبال خواهد شد.
وی همچنین به ارائه توضیحاتی در خصوص مقایسه میزان بارش در حوضه آبریز و تغییرات تراز دریاچه ارومیه پرداخت و گفت: تراز دریاچه ارومیه در تاریخ 12 اردیبهشت نسبت به تاریخ مشابه سال قبل 88 سانتی‌متر افزایش داشته است و انتظار می‌رود پس از اجرای فاز دوم مرحله احیاء دریاچه ارومیه شاهد افزایش یک متری تراز دریاچه باشیم.
در این جلسه مقرر شد سازمان برنامه و بودجه و دبیرخانه ستاد احیای دریاچه ارومیه راهکارهایی را برای تامین منابع مالی جهت استمرار طرح‌های احیای دریاچه ارومیه تدوین کنند.
یازدهمین جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه عصر دوشنبه به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۶۹۲۶
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۱۷     ساعت: ۱۱ : ۳۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد
  • ٢٠ رمضان ١٤٤٠
  • May 25 2019