صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

جلسه هماهنگی تمرین طرح اضطراری فرودگاه یاسوج برگزار شد

مدیر فرودگاه یاسوج از برگزاری آخرین جلسه هماهنگی تمرین طرح اضطراری فرودگاه یاسوج پیش از اجرای این تمرین با حضور واحدهای فرودگاهی و ارگان‎های نظامی، انتظامی، سازمان‎های امداد و نجات و مسئولان ذی‎ربط منطقه‎ای، با هدف آمادگی و هماهنگی بیشتر در فرودگاه یاسوج خبر داد.

به گزارش جهانی خبر_ روابطعمومی فرودگاه یاسوج، علی محسنیان گفت: مطابق با استانداردهای مندرج در سند 9137 سازمان جهانی هواپیمایی کشوری(ایکائو)، برگزاری مانور کامل دوسالانه در تمامی فرودگاه‎های دنیا یک الزام و هدف از آن، تمرین انجام وظایف همه ارگانهای ذی‎ربط امدادرسان در وضعیت اضطراری و سانحه در سه وجه فرماندهی، ارتباطات و هماهنگی است.

وی با اشاره به اینکه تمرین کامل طرح اضطراری فرودگاه یاسوج بعد از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد، گفت: مطابق با سناریوی در نظر گرفته شده برای این تمرین، سانحه‎ای فرضی در داخل حریم فرودگاه و در مجاورت باند برای یک هواپیمای فرضی 50 نفره اتفاق می‎افتد که منجر به مصدومیت 15 نفر از سرنشینان می‎شود و نهادهای داخل و خارج از فرودگاه هر یک در چارچوب وظایف از پیش تعیین شده خود، بخشی از روند امداد و نجات را انجام خواهند داد.

گفتنی است، پس از برگزاری جلسه، حاضران با حضور در سطوح پروازی و دیگر نقاط مربوطه، اقدام به بررسی دوباره منطقه تمرین و نحوه استقرار و اجرای مانور کردند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۷۹۴۸
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۱۷     ساعت: ۱۳ : ۲۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد
  • ٢٠ رمضان ١٤٤٠
  • May 25 2019