صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
وزیر بهداشت در مراسم گرامیداشت یوم الله دهه فجر:

پس از انقلاب اسلامی، کشور در عرصه سلامت دستاوردهای گرانقدری به دست آورد

وزیر بهداشت گفت: این روزها دشمنان کشور شرایط سختی را به ما تحمیل کرده و از هر کوششی برای بستن دست و پای مملکت به سوی پیشرفت و ترقی دریغ نمی کنند، اطمینان دارم با همت مردمان این سرزمین این عقبه را نیز طی خواهیم کرد، این مملکت روزهای سخت کم ندیده است.

به گزارش  جهانی خبر_وبدا، دکتر سعید نمکی در مراسم گرامیداشت یوم الله دهه فجر که با حضور کارکنان وزارت بهداشت برگزار شد، ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، اظهار کرد: جای خرسندی است که انتخاب بنده به عنوان وزیر بهداشت با ایام طلایی دهه فجر مقارن شد و باید این موضوع را به فال نیک گرفت. 
 
وزیر بهداشت با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی، کشور در عرصه سلامت، دستاوردهای گرانقدری به دست آورد، ادامه داد: در این راستا باید از تمامی تلاشگران و زحمت کشان عرصه سلامت یاد کنیم، وزرای بهداشت پس از انقلاب در این راه برای پرچمداری و حفظ و به دست آوردن این دستاوردها، زحمات زیادی متقبل شده و اقدامات ارزشمندی نیز برجای گذاشتند.  
 
دکتر نمکی با اشاره به خدمات دکتر هاشمی در عرصه سلامت در دولت یازدهم و دوازدهم، خاطرنشان کرد: دکتر هاشمی در سال های اخیر، اقدامات ارزشمندی در حوزه سلامت انجام داده اند که برکات این اقدامات، زمینه آسایش و آسودگی خاطر مردم را فراهم آورده است.
 
وزیر بهداشت تصریح کرد: با نگاهی گذرا به دستاوردهای حوزه سلامت در سال های بعد از انقلاب، نتیجه می گیریم که این دستاوردها جزو درخشان ترین دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در این دوره بوده است. برای مثال، در سال های قبل از انقلاب، از هر 1000 کودک متولد شده، 130 کودک قبل از یک ماهگی، 112 کودک قبل از یک سالگی و حدود 174 کودک قبل از 5 سالگی فوت می شدند. از طرفی، از هر 100 هزار زن باردار نیز حدود 247 نفر به علت عوارض بارداری و زایمان جان خود را از دست می دادند.
 
دکتر نمکی در ادامه گفت: در حال حاضر، پس از گذشت 40 سال، بسیاری از آن مرگ و میرها به یک دهم کاهش پیدا کرده و تمامی زیرساخت های بهداشتی، درمانی و آموزشی نیز به 10 برابر سال 57 رسیده است. 
 
وزیر بهداشت با بیان اینکه علاوه بر حوزه سلامت، کشور در حوزه نظامی نیز پیشرفت های شگرفی داشته است، گفت: چنانچه دشمنی قصد تعرض و دست درازی به وطن ما را داشته باشد، کمتر از 5 دقیقه منهدم می شود و این موضوع مرهون پیشرفت های بی شمار ما در عرصه نظامی و دفاعی است، کشورهای دنیا نیز به خوبی می دانند که با این اقتدار و عزم راسخ که در کشور ما وجود دارد، نمی توانند مقابله کنند. 
 
دکتر نمکی بیان کرد: این روزها دشمنان کشور شرایط سختی را به ما تحمیل کرده و از هر کوششی برای بستن دست و پای مملکت به سوی پیشرفت و ترقی دریغ نمی کنند، اطمینان دارم با همت مردمان این سرزمین این عقبه را نیز طی خواهیم کرد، این مملکت روزهای سخت کم ندیده است، به قول خواجه عبدالله انصاری، "غافل مشو که مرکب مردان مرد را، در سنگلاخ بادیه، پی ها بریده اند، نومید هم مباش که رندان جرعه نوش، ناگه به یک خروش به منزل رسیده اند."
 
وزیر بهداشت عنوان کرد: آنچه مرا به عرصه خدمت کشاند، سودای وزارت نبود، سال ها است که دنیا را با تمامی تعلقاتش کنار نهاده ام، آنچه مرا به این کار پیوند زده، علیرغم اشرافی که به تنگناهای مالی کشور در سال های آتی دارم، فقط عشق خدمتگزاری به مردم کشور بوده است، اگر عمری باقی است، می خواهم در راه خدمت به مردمان سرزمینم سپری کنم. 
 
به خانه خود بازگشته ام
 
دکتر نمکی افزود: حدود 28 سال پیش به عنوان معاون بهداشت و کوچکترین عضو این خانواده، در ایجاد خانه های بهداشت، ریشه کنی بیماری مالاریا در کشور و توسعه زیرساخت های نظام سلامت سهیم بودم و اکنون به خانه خود بازگشته ام. آنچه ما را در عرصه سلامت نگه می دارد، حقوق و مستمری و مزایا نیست، بلکه کسب رضایتمندی مردم و خداوند بزرگ است. هرچه بیشتر به مردم خدمت کنیم، خداوند به زندگی مان برکت خواهد داد. 
 
همتم بدرقه راه کن ای طایر قدس، که دراز است ره مقصد و من نوسفرم
 
وزیر بهداشت در پایان گفت: بی تردید، وقتی بیماری در دل شب ناله می کند، تمامی کائنات به لرزه در می آید و چنانچه دردی از دردمندی دوا کنیم، بیش از رضایتمندی خلق، خداوند متعال را برای آفرینش موجودی به نام اشرف مخلوقات خشنود خواهیم ساخت. باید با عشق به مردم، خدمت کنیم، مزد خدمت ما حساب شدنی نیست؛ باید همگی کمک کنیم تا مردم را خشنودتر سازیم که خشنودی مردم این سرزمین که روزهای سخت را با بزرگ منشی طی کرده اند، بهترین انگیزه برای خشنودی پروردگار است. گرچه راهی بس طولانی و سخت در پیش است، اما با همراهی و همکاری تمامی دست اندرکاران حوزه سلامت این امر میسر خواهد شد. به قول حضرت حافظ، "همتم بدرقه راه کن ای طایر قدس، که دراز است ره مقصد و من نوسفرم"
شناسنامه


کدخبر: ۲۱۱۵۸۷
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۱۶     ساعت: ۲۱ : ۵۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد
  • ١٢ شوال ١٤٤٠
  • Jun 16 2019