صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
وزیر بهداشت در دیدار با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی:

مردم در تامین دارو و تجهیزات پزشکی مشکلی نخواهند داشت

وزیر بهداشت گفت: نقش علما، روحانیون، مراجع عظام تقلید، دانشگاهیان و رسانه ها به ویژه صدا و سیما در آموزش به مردم به ویژه در مورد کنترل و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر، بسیار مهم و اساسی است.

به گزارش جهانی خبر_وبدا، دکتر سعید نمکی در دیدار با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی اظهار کرد: طرح تحول سلامت در کاهش هزینه های بیماران، رسیدگی به بیماران خاص و صعب العلاج، تامین دارو و توسعه زیرساخت ها، باری از دوش مردم برداشت و امیدواریم با کمک خداوند این خدمات را ادامه و در مناطق محروم، گسترش دهیم.

 

 

وزیر بهداشت با بیان اینکه تکمیل پرونده الکترونیک سلامت باعث جلوگیری از هدررفت منابع حوزه سلامت و جلوگیری از خدمات تشخیصی غیر ضروری برای مردم می شود، تصریح کرد: برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی به گونه ای برنامه ریزی کرده ایم که تا پایان سال آینده، مردم هیچ مشکلی نداشته باشند.

 

دکتر نمکی تصریح کرد: به دنبال به حداقل رساندن واردات دارو و بالا بردن تولیدات داخلی هستیم، چراکه 3 درصد داروی وارداتی کشور، معادل 2.5 برابر 97 درصد بازار داروی کشور که تولید داخلی است، ارزبری دارد. 

 

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه کاهش واردات دارو و تقویت صنایع داخلی، به افزایش تولید و اشتغال زایی کمک می کند، بیان کرد: در مورد پیشگیری از بیماری ها، برنامه های مفصلی داریم و اگر به پیشگیری از بیماری ها اهتمام و توجه داشته باشیم و با آموزش به مردم، مشکلات جاده ای را حل کنیم، می توانیم شاهد کاهش سوانح و عوارض برای مردم باشیم.

 

دکتر نمکی عنوان کرد: نقش علما، روحانیون، مراجع عظام تقلید، دانشگاهیان و رسانه ها به ویژه صدا و سیما در آموزش به مردم به ویژه در مورد کنترل و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر، بسیار مهم و اساسی است.

 

وزیر بهداشت در پایان تاکید کرد: باید آموزش های پیشگیرانه در مورد بیماری های غیرواگیر را نهادینه کنیم تا از ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت، سرطان و بیماری های قلبی و عروقی و تحمیل هزینه های سنگین به نظام سلامت، پیشگیری شود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۱۶۴۹
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۱۸     ساعت: ۱۴ : ۳۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۴ شهريور
  • ١٥ محرم ١٤٤١
  • Sep 15 2019