صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

راه‌اندازی پویش دانشجویی « عید بر آب» برای خدمات رسانی به مردم سیل زده کشور

معاون سازندگی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از راه‌اندازی پویش دانشجویی « عید بر آب» برای خدمات رسانی به مردم سیل زده گلستان، مازندران و خراسان شمالی خبر داد

به گزارش جهانی خبر، علی عباسی مسئول گروه جهادی روح الله و معاون سازندگی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: گروه جهادی روح الله  بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ازسال ۸۷ تاکنون در استان‌های خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کرمانشاه و روستای اسلام آبادسیمان تهران و شهیدهرندی تهران (دروازه غار) تحت عنوان آخرهفته های جهادی به محرومان خدمت رسانی کرده است.

وی افزود: این گروه در زمینه های فرهنگی، آموزشی، عمرانی، اشتغالزایی، محرومیت زدایی و... توسط واحد برادران و خواهران به فعالیت پرداخته و در سال۹۷ نیز در جشنواره ملی جهادگران به عنوان برترین گروه جهادی کشور در قشر دانشجویی برگزیده شده است.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: گروه جهادی روح الله در مواقع مختلف با راه اندازی پویش های متفاوت همچون پویش مشق احسان جهت تامین لوازم تحریرمناطق محروم ، پویش نذرکتاب جهت تامین کتاب وایجاد کتابخانه درمناطق محروم، پویش یلدای مهربانی جهت برگزاری جشن در مناطق محروم، پویش اطعام نیازمندان، پویش انفاق صبحانه، پویش نوبهار جهت حمایت ازکالای ایرانی و روستایی با کمک گروه ها و نهادهای مختلف به کمک ولی نعمتان خود شتافته است.

وی یادآور شد: هم اکنون نیز با حادثه دلخراش و اسفناک سیلاب شمال کشور که با بی تدبیری مسئولین امر جهت پیش‌بینی برای مهار مسیل رودخانه‌ها و سر ریز سدهای استان اتفاق افتاده و همچنین باسرعت پایین امدادرسانی در این مناطق و تخصیص بودجه ناکافی جهت رفع این مشکل، این گروه جهت تامین مایحتاج اولیه و ثانویه مردم عزیز گلستان، مازندران و خراسان شمالی به کمک جمعیت مردمی و دانشجویی امام حسن(ع) شتافته تا به مدد دست کریمانه حضرت و با راه اندازی کمپین عید بر آب که تقریبا از اوایل این حادثه راه افتاده است ، مرهمی بر قلب های ناآرام مردم عزیزمان باشد. البته بنده از زحمات هلال احمر، گروه های جهادی و مردمی و نهادهایی که به موقع اقدامات لازم را انجام دادند، تشکر و قدردانی می کنم.
معاون سازندگی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: از روزگذشته افراد گروه جهادی روح الله به کمک دوستانمان در جمعیت امام حسن شتافته تا در گسترش هرچه بیشتر و بهتر این کمپین کمک کنند تا پرچم و بیرقی واحد در جمعیت دانشجویی و جهادی کشور شکل بگیرد.

وی درباره نیازهای اساسی مردم حادثه دیده هم اظهار داشت: این نیازها شامل آب آشامیدنی، لباس گرم، کنسروجات، نان، لوازم بهداشتی، تجهیزات ضروری و کمک های اولیه و... است که با پول پرداختی عزیزان این اقلام خریداری می‌شود.

این فعال دانشجویی در خاتمه گفت: بنده از تمامی گروه های جهادی در بسیج دانشجویی، محلات، اقشار و.. و از تمامی گروه های جهادی و مردم عزیز ایران دعوت می کنم تا به این کمپین بپیوندند تا در سایه کریم اهل بیت و متحد و یکپارچه و بدون وابستگی و اتکا به نهاد و اداره خاصی، این کمک را به مردم عزیزمان برسانیم.
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۴۲۱۰
تاریخ: ۱۳۹۸/۱/۴     ساعت: ۱۱ : ۴۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ جمعه ۳۰ فروردين
  • ١٣ شعبان ١٤٤٠
  • Apr 19 2019