صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
وزیر بهداشت:

حتی یک مورد بیماری عفونی در مناطق سیل‌زده مشاهده نشده است

وزیر بهداشت گفت: در هرجای دنیا، وقتی با چنین گستره آب گرفتگی مواجه می‌شوند، حداقل با یک مورد بیماری عفونی مواجه می‌شوند اما با تلاش‌های همکاران ما حتی یک مورد بیماری اسهال یا مشکلات پوستی که معمولا در چنین بلایایی اتفاق می‌افتد، دیده نشد.

به گزارش جهانی خبر از گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سعید نمکی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان که با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: از دیرباز به دو علت مهم با استان گلستان آشنایی داشتم، علت اول به دلیل پیگیری‌های مکرر برای راه‌اندازی سامانه ناب به منظور ایجاد پرونده الکترونیک سلامت در این استان بوده و دیگری به دلیل علاقه دیرینه بنده به گنجینه پارک ملی گلستان، به عنوان یکی از ٥� زیستگاه مهم و ویترین خاورمیانه است؛ از طرفی این استان، مردمان بسیار مهربان، صبور و مهمان نوازی دارد و امیدوارم اوضاع زندگی شان سریع تر ساماندهی شود.

نمکی با اشاره به اجرای برنامه سلامت نوروزی از ٢٥ اسفندماه، خاطرنشان کرد: سلامت و امنیت، دو مقوله‌ای است که وقتی از آنها برخوردار هستیم، به نحوه فراهم آوری آنها یا عدم وجودشان فکر نمی‌کنیم.

وزیر بهداشت با تاکید بر فعالیت‌های حوزه بهداشت و پیشگیری از بیماری‌های واگیر در منطقه، تصریح کرد: در هرجای دنیا، وقتی با چنین گستره آب گرفتگی مواجه می‌شوند، حداقل با یک مورد بیماری عفونی مواجه می‌شوند، اما با تلاش های همکاران ما، حتی یک مورد بیماری اسهال یا مشکلات پوستی که معمولا در چنین بلایایی اتفاق می‌افتد، دیده نشد.

نمکی افزود: دکتر جان بابایی و دکتر کولیوند با حضور در منطقه، برحسن ارائه خدمات نظارت داشته و درصدد هستند، خدمات را ارتقا دهند.

وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر، ١٤ اکیپ سیار در سطح استان گلستان و ٢ اکیپ ثابت در کنار اردوگاه‌ها مستقر است، همچنین، دارو، تجهیزات و ملزومات بهداشتی به میزان کافی تامین شده است.

نمکی تصریح کرد: شیرخشک و پوشاک برای خانوارهایی که کودک شیرخوار دارند، تامین شده و افرادی که می‌خواهند به منزل اقوام عزیمت کنند، می‌توانند کارت مخصوص تهیه کنند تا شیرخشک و پوشاک برای آنها تامین و فرستاده شود.

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۴۲۱۲
تاریخ: ۱۳۹۸/۱/۴     ساعت: ۱۱ : ۵۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ جمعه ۳۰ فروردين
  • ١٣ شعبان ١٤٤٠
  • Apr 19 2019