صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

جوان گرایی نیاز امروز مدیریت شهری

امروز در شرایطی خاص رهبر معظم انقلاب اسلامی بر استفاده از مدیران جوان برای تحول گرایی در ساختار اجرایی کشور و حرکت شتابان به سمت توسعه و پویایی در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید دارند.

به گزارش جهانی خبر از ایرنا، معمولاً نسل های مختلف حاملان اصلی برنامه های توسعه هستند. هر نسلی باید هم در تهیه و تدوین برنامه های توسعه مشارکت داشته باشد و هم در اجرای آن ها. اگر به درستی زمینه و بسترهای لازم برای ایفای این نقش میانجی گرانه مهیا شود، می توان امیدوار بود که اصول، ارزش ها، باورها، آرمان ها و همچنین دست آوردهای ما در حوزه های مختلف علم، فناوری، اقتصاد و غیره دست به دست به نسل های بعدی منتقل شده و از شکاف و انقطاع نسلی جلوگیری شود.

 ضرورت دارد که نسلی که چهار دهه مدیریت عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و غیره را در دست داشته است به جوانان اعتماد کند. امروز جوانان باید درجایی که شایستگی آن را دارند جذب و به کار گرفته شوند. نباید ورود جوانان به ویژه در عرصه های مدیریتی و جایگزینی آن ها نسل قبلی مدیران به یکباره اتفاق بیافتد. جوانان باید در فرایندی تدریجی و طی رده های مختلف مدیریتی و کسب تجربه های لازم وارد عرصه های مدیریتی به ویژه در رده های بالا شوند.

از یک طرف باید بتوانند در کمال آرامش و آسایش در موضوعات مورد علاقه خود آموزش های لازم را ببینند. سپس در حوزه های مختلف اقتصادی (صنعت، کشاورزی و خدمات شهری، شهرداریها و...)، سیاسی و اجتماعی ملزومات فعالیت آن ها مهیا شود.

با عنایت به تاکید دولت تدبیر و امید بر اهتمام وتوجه ویژه به استفاده از جوانان در پست های مدیریتی، اگر دولت بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد می توان انتظار ظهور کارآفرینانی را در میان جوانان داشت.

همانطور که مقام معظم رهبری در بیانه گام دوم انقلاب فرمودند، راه طی شده در گام اول انقلاب فقط قطعه ای از مسیر افتخارآمیز به سوی آرمان های بلند نظام جمهوری اسلامی است. دنباله ی این مسیر که به گمان زیاد به دشواریِ گذشته ها نیست، باید با همت و هشیاری و سرعت عمل و ابتکار جوانان طی شود.

در این راستا و ادامه این نوع سیاستگذاری انتخاب چهره جوان و البته با تجربه مانند موسی شاعری بر سکان مدیریت کلان شهرهایی مانند اهواز این امیدواری را نزد شهروندان این خطه از هر طیف و قوم و زبان حتی مدیران اجرایی استان خوزستان به وجود آورده که با رویکردها و راهکارهای جدید این کلانشهرکه از چالش ها و مشکلات فراوان رنج می برد بر موانع و معضلات غلبه کند.

چالش هایی مانند حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیرمجاز، ریزگردها، دفع آبهای سطحی و روان آب ها، مبلمان شهری و فضای سبز و کمبود امکانات زیرساختی از جمله موانع جدی اهوازاست که کاهش و رفع آنها به فکر و ایده جدید، خلاقیت و نوآوری، پشتکار وانرژی تمام وقت نیازدارد، با توجه به نیروی جوانی و البته تجربه اجرایی و دانش علمی شهردار جدید جای این امیدواری وجود دارد که با تکیه براین عناصر بسیاری از مشکلات این کلانشهر که سال های متمادی تجربه درک و تحمل سختی ها را در پرونده خود ثبت کرده وبا چالش های مختلف دست به گریبان بوده و هست، رفع شود.

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۲۴۷۹
تاریخ: ۱۳۹۸/۳/۲۰     ساعت: ۱۷ : ۳۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ جمعه ۲۸ تير
  • ١٦ ذو القعده ١٤٤٠
  • Jul 19 2019