صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

جدول برنامه و بودجه سال ٩٨ سازمان سینمایی اعلام شد

جدول کلی برنامه و بودجه سال ٩٨ سازمان امور سینمایی و سمعی، بصری و مؤسسات مرتبط بر اساس مدل بودجه‌ریزی عملیاتی اعلام شد.

به گزارش  جهانی خبر_روابط عمومی سازمان سینمایی، این جدول که شامل برنامه و بودجه سال ٩٨ مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، بنیاد سینمایی فارابی، موسسه سینما شهر، انجمن سینمای جوانان، خانه سینما و سایر فعالیت ها می‌شود با توضیحات زیر از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی منتشر می‌شود.

١- این جدول با فرض تخصیص صد در صدی اعتبارات سینما تنظیم شده است. بدیهی است ردیف های جدول زیر در صورت کاهش تخصیص اعتبار، تسهیم به نسبت می شوند. البته در راستای اجرای سیاست «ایران، تهران نیست» اعتبارات استانی در هر شرایط، به صورت صددرصدتأمین خواهد شد تا اختلالی در اجرای فعالیت های سینمایی استان ها پدید نیاید.

٢- همچنان که ملاحظه می شود با اجرای سیاست کوچک سازی و صرفه جویی، نسبت هزینه پشتیبانی به اعتبارات حمایت سینما در سال ٩٨ کاهش چشمگیر خواهد داشت. همچنین با جذب مشارکت بخش دولتی و خصوصی و افزایش بهره وری، پیش بینی منابع مالی قابل تحقق نیز افزایش یافته و تلاش می شود هردو روند ادامه یابد.

٣- در راستای شفافیت و پیش بینی پذیری، دستورالعمل های حمایتی برای فعالیت های (اقدامات) ستاره دار در خرداد ماه سال جاری، منتشر خواهد شد.

٤- تخصیص اعتبارات هر حوزه منوط به انتشار عملکرد مالی و هزینه های پشتیبانی آن حوزه برای ماه های گذشته و انتشار دستور العمل های مربوط می باشد.

٥- ماتریس تفاهم نامه های استانی نیز در هفته آینده منتشر می شود.

٦- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار این جدول، از در گرفتن بحث های کارشناسی و ارائه طریق توسط صنوف سینمایی، سینماگران، منتقدان، صاحب نظران و روزنامه نگاران استقبال می کند تا نظرات صائب و ممکن را در اصلاحیه بودجه که در تابستان تنظیم می شود، لحاظ کند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۵۸۶۱
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۱۵     ساعت: ۱۱ : ۱۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ دوشنبه ۶ خرداد
  • ٢٢ رمضان ١٤٤٠
  • May 27 2019