صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
انجمن تاریخ شفاهی ایران و دانشگاه اصفهان برگزار می‌کنند؛

دوازدهمین همایش تاریخ شفاهی ایران

دوازدهمین همایش تاریخ شفاهی ایران با عنوان «تاریخ شفاهی صنعت، مهندسی و پشتیبانی دفاع مقدس» با محوریت «امور اداری و انتظامی»، «امور اداری و انتظامی»، «اعزام و تدارکات»، «صنعت ؛ ابتکارات و اختراعات»، «مستندسازی و آرشیوهای اداری» و «واحدهای اختصاصی مرتبط با دفاع مقدس در ادارات» برپا می‌شود.

به گزارش  جهانی خبر_حوزه هنری، سلسله نشست‌ها و همایش‌های انجمن تاریخ شفاهی ایران با همراهی نهادهای مختلف، پیوسته توانسته است جریان‌های اصلی شفاهی‌نگاری کشور را معرفی کرده و برجسته سازد. همایش دوازدهم این انجمن با یاری نهادها و ارگان‌های مختلف با اندکی دیرکرد، بر آن است تا وجه دیگری از روایت دفاع مقدس را به‌ویژه در آینه امور اداری مطرح سازد. این عرصه می‌تواند به راهیابی مسیرهای متنوعی در روش‌شناسی و مطالعات میدانی تاریخ شفاهی منجر شود‌؛ گو اینکه خود مبحث هنوز مکشوف نبوده و نیاز به بازانگاری متمرکز و تخصصی بیشتری دارد. امید است در همایش پیش‌رو بتوان زمینه و زوایای دیگری از پژوهش‌های تاریخ شفاهی را توسط پژوهشگران علاقه‌مند گشود. پیش‌بینی می‌شود نتیجه این همایش همانند دیگر همایش‌های پیشین منجر به تولید متنِ اثرگذاری در عرصه تاریخ شفاهی ایران شود. از این‌رو از همه استادان و محققان گرامی عرصه تاریخ شفاهی ایران دعوت می‌شود که نتایج تحقیقات خود را در این فرصت ارائه کرده و بر غنای پژوهش‌های تاریخی کشور بیفزایند.

این همایش با عنوان «تاریخ شفاهی صنعت، مهندسی و پشتیبانی دفاع مقدس» با محوریت «امور اداری و انتظامی»، «امور اداری و انتظامی»، «اعزام و تدارکات»، «صنعت؛ ابتکارات و اختراعات»، «مستندسازی و آرشیوهای اداری» و «واحدهای اختصاصی مرتبط با دفاع مقدس در ادارات» برپا می‌شود.

دوازدهمین همایش تاریخ شفاهی ایران 25 تیرماه سال جاری در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به شرکت در این همایش می‌توانند تا 16 خردادماه برای ارسال چکیده مقالات خود اقدام و تا در نهایت تا 15 تیرماه اصل مقاله خود را برای این همایش ارسال کنند. مقالات باید در فایل word و ترجیحا با قلم Lotus‏ ‏ به پست الکترونیک: Iranian.oha@gmail.com ارسال شوند.

گفتنی است، دوازدهمین همایش تاریخ شفاهی ایران با مشارکت‌کنندگان و حمایت ارتش جمهوری اسلامی ایران گروه 44توپخانه اصفهان، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، مرکز تدوین کارنامه عملیاتی لشکر 14امام حسین، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان، مؤسسه روایت همیشه‌های هنوز، حوزه هنری استان اصفهان، اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، سپاه صاحب الزمان(عج)، لشکر 8نجف اشرف، شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان، شرکت فولاد مبارکه اصفهان، کانون سنگرسازان بی‌سنگر اصفهان (جهاد سازندگی)، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، سازمان کتابخانه‌ها موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی؛ انجمن تاریخ محلی ایرانیان؛ دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۵۸۶۶
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۱۵     ساعت: ۱۱ : ۲۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ دوشنبه ۶ خرداد
  • ٢٢ رمضان ١٤٤٠
  • May 27 2019