صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

روایتی تصویری از تاریخ کاریکاتور

مستند تلویزیونی «کاریکاتور در ایران» ۲۴ خرداد ماه در قالب «جشنواره مستند» از شبکه چهار سیما پخش می شود.

به گزارش جهانی خبر-روابط عمومی سیما؛ شبکه چهار سیما که در قالب برنامه «جشنواره مستند» هر شب ساعت 23 یک مستند جدید ایرانی و خارجی را به روی آنتن می برد، برای روز جمعه مستند «کاریکاتور در ایران» را برای پخش در نظر گرفته است.
«کاریکاتور در ایران» به کارگردانی «رسول نبی ابهری»، روایتی تصویری از تاریخ کاریکاتور در ایران، از شروع تا امروز است و طی آن، هنرمندانی از 3 نسل، گروه تولید فیلم را همراهی کرده و از مشکلات و معضلات خود سخن می‌گویند.
در مستند کاریکاتور در ایران، اساتید و هنرمندانی چون: حسین نیرومند، محمدرفیع ضیایی، غلامعلی لطیفی، کامبیز درمبخش، جواد علیزاده، احمد عربانی، بهمن عبدی، بهرام عظیمی، کیارش زندی و... مقابل دوربین رفته‌اند.
نگاهی به تاریخچه ی کاریکاتور در جهان و ایران،ریشه ی ایتالیایی  این هنر،اهدافی که در کشیدن و طراحی کاریکاتور وجود دارد،تفاوت کارتون وکاریکاتور ، روزنامه های ایرانی که با کاریکاتوریست ها همراهی می کنند،خاطرات کاریکاتوریست ها از نحوه رساندن پیام توسط کاریکاتور،کاریکاتور در جریان روند انقلاب اسلامی ومبارزه علیه حکومت وقت و.. .موضوعاتی است که در این مستند به آنها پرداخته می شود.
«جشنواره مستند» به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما  تا 31خرداد ماه هر شب ساعت 23تقدیم مخاطبان شبکه دانایی و خردورزی می شود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۲۴۵۶
تاریخ: ۱۳۹۸/۳/۲۰     ساعت: ۱۱ : ۵۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ جمعه ۲۸ تير
  • ١٦ ذو القعده ١٤٤٠
  • Jul 19 2019