صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
رییس پژوهشگاه فضایی ایران:

آزمایشگاه EMC جدید پژوهشگاه روز سه شنبه افتتاح می شود

رییس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به ارائه خدمات برای فعالیت در بخش فضایی گفت: روز سه‌شنبه هفته جاری آزمایشگاه EMC جدید پژوهشگاه فضایی افتتاح می شود که این آزمایشگاه پاسخگوی همه نیازهای آزمایشی بخش فضایی کشور است.

به گزارش  جهانی خبر_مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین صمیمی، رییس پژوهشگاه فضایی ایران در مراسم بزرگداشت روز «فناوری فضایی» با بیان اینکه این روز را در حالی جشن می گیریم که رویکردها، مفاهیم و اصطلاحات جدیدی وارد ادبیات این حوزه در کشور شده است، اظهار کرد: رسالت اصلی پژوهشگاه فضایی ایران مدیریت تحقیقات در بخش فضایی کشور است و برای تحقق این هدف، ما به سمت ایجاد یک هسته دانا و دانش محور در داخل پژوهشگاه و یک شبکه توانا و عملیاتی در خارج از پژوهشگاه پیش می رویم.

وی با اشاره به اینکه هسته اصلی در پژوهشگاه متشکل از جوانان متخصص، مومن و با انگیزه است، تصریح کرد: این افراد فارغالتحصیلان ممتاز دانشگاههای معتبر کشور هستند که با دانشگاههای معتبر کشور و شرکتهای دانش بنیان ترکیب شده است که در حال حاضر با پژوهشگاه فضایی همکاری میکنند.

صمیمی با اشاره به همکاری پژوهشگاه فضایی ایران با دانشگاه های معتبر کشور تاکید کرد: با 13 دانشگاه معتبر کشور قرارداد همکاری به ارزش بیش از 6 میلیارد تومان منعقد شده است، در حال حاضر با 120 استاد برتر رشته هوافضا و حوزههای مرتبط بخش فضایی در تعامل هستیم و بیش از 180 دانشجوی تحصیلات تکمیلی را برای نیازهای آتی بخش فضایی کشور آماده می کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه فناوری با دانشگاه‌ها همکاری می‌کنیم افزود: در پروژه‌های طراحی و ساخت ماهواره، زیرسیستم‌ها و ماژول‌های مورد نیاز در دانشگاه‌ها فعال هستیم و در این حوزه هم بیش از 4 میلیارد تومان تاکنون قرارداد همکاری با دانشگاه‌ها منعقد شده است.

رییس پژوهشگاه فضایی ایران بیان کرد: نگاه ما به زیرساخت‌ها یک نگاه ملی است و ما آماده ارائه سرویس به همه بازیگران بخش فضایی کشور هستیم، روز سه‌شنبه هفته جاری آزمایشگاه EMC جدید پژوهشگاه افتتاح می شود که این آزمایشگاه پاسخگوی همه نیازهای آزمایشی بخش فضایی کشور است.

وی با اشاره به تمرکز روی توسعه کاربردهای فناوری فضاپایه خاطرنشان کرد: در چارچوب همکاری‌هایی که با وزارتخانه های جهاد کشاورزی و نیرو و سازمان برنامه و بودجه داریم، توانستیم سامانه‌های پایش محصولات کشاورزی، سامانه مربوط به تعیین حق آبه و همچنین فعالیت‌های مربوط به آمایش سرزمین را به خوبی جلو ببریم و به زودی وارد فاز عملیاتی می شویم.

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۱۴۶۸
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۱۴     ساعت: ۱۴ : ۲۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ جمعه ۳۰ فروردين
  • ١٣ شعبان ١٤٤٠
  • Apr 19 2019