صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
در سفر یک روزه به استان اصفهان انجام شد؛

بازدید معاون درمان وزارت بهداشت از مراکز بهداشتی و درمانی اصفهان

معاون درمان وزارت بهداشت در سفر به استان اصفهان از مراکز بهداشتی و درمانی محلات، گلپایگان، خوانسار، شهرضا و دهاقان بازدید کرد.

به گزارش جهانی خبر_وبدا، دکتر قاسم جان بابایی در این سفر به همراه مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از بخش های مختلف بیمارستان امام حسین (ع ) گلپایگان، بیمارستان خیریه گوکد از توابع گلپایگان، بیمارستان فاطمیه خوانسار، بخش های مختلف بیمارستان امیرالمومنین (ع) شهرضا و پروژه توسعه ای آن و نیز بیمارستان شهدای دهاقان و پروژه در حال ساخت این مرکز مانند درمانگاه تخصصی و بخش های مراقبت ویژه بازدید کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت در حاشیه بازدید از بیمارستان امام حسین (ع) و خیریه آیت الله گلپایگانی شهرستان گلپایگان گفت: اجرای طرح ملی کنترل فشار خون جهت پیشگیری از دیگر بیماری ها، به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شده است.

دکتر جان بابایی با تاکید بر اینکه پیشگیری از بیماری ها برای ارتقای سلامت مردم یکی از اولویت های وزارت بهداشت است، افزود: در اجرای این طرح یک ماهه که فاز اجرایی آن آغاز شده، فشار خون ۴۰ میلیون ایرانی بالای ۳۰ سال اندازه گیری می شود.

وی ادامه داد: این طرح اکنون به خوبی در تمام مراکز بهداشت و درمان کشور در حال اجراست و  برنامه بعدی وزارت بهداشت، پویش دیابت است که امیدواریم با اجرای این طرح‌ها بتوانیم میزان نیاز به بستری شدن مردم به خصوص در بخش‌های ویژه را کاهش دهیم.

گفتنی است، دیدار با آیت الله جواد گلپایگانی فرزند آیت الله گلپایگانی موسس بیمارستان خیریه گوکد از توابع گلپایگان از دیگر برنامه های سفر معاون درمان به استان اصفهان بود.

براساس این گزارش، سنجش فشار خون معاون درمان وزارت بهداشت، همزمان با آغاز فاز اجرایی کمپین ملی کنترل فشار خون به صورت نمادین در پایگاه مستقر در بیمارستان امیرالمومنین (ع) شهرضا صورت گرفت. همچنین در این سفر دکتر رضا رضایی رییس اداره بودجه و اعتبارات معاونت درمان وزارت بهداشت و مهندس رضا محمودی مشاور معاون درمان نیز حضور داشتند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۲۴۰۱
تاریخ: ۱۳۹۸/۳/۱۹     ساعت: ۱۱ : ۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير
  • ٢٣ شوال ١٤٤٠
  • Jun 27 2019