صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

نشست خبری ششمین جشنواره هنر جوان برگزار شد

نشست خبری ششمین جشنواره هنر جوان امروز صبح شنبه ساعت ۱۰:۱۵ در تالار اندیشه شماره ۲ حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش آرت پرس؛  اصغر کفشچیان مقدم ، دبیر هنری ششمین جشنواره هنر جوان در این نشست گفت: بالاخره جشنواره بعد از 2 سال به همت مسئولان مرکز تجسمی حوزه هنری برگزار شد و منجر به حدف جشنواره نشد.
وی با اشاره به اینکه جشنواره با تاخیر زیادی برگزارشد افزود: این جشنواره با تلاش و مساعدت کارشناسان و داوران برگزار شد اما اگر حمایت هایی از طرف سازمان ها و نهادهای دیگر صورت می گرفت می توان آینده هنری بهتری را از طریق جشنواره های جوان رقم زد.
 کفشچیان مقدم با اشاره به اینکه جشنواره ها می توانند قابلیت های هنری جوانان را نمایش دهند تصریح کرد: نقاط ضعف و قوت هنرمندان جوان می تواند چراغ راه مسئولین نهادها و سازمان های مختلف برای آینده باشد.
وی ادامه داد: اگر قرار باشد که سیاست های فرهنگی و هنری کشور برای چند سال آینده رقم بخورد یکی از این مسیرها برگزاری جشنواره های هنر جوان است. 
دبیر هنری جشنواره هنر جوان تصریح کرد: علی رغم اینکه خلاقیت هایی در جشنواره صورت گرفت و شورای سیاست گذاری جشنواره از افراد بزرگواری تشکیل شد اما به دلیل اینکه سیاست های فرهنگی و هنری کشور دارای اعتبارات کافی نیست در میان راه با مشکلات زیادی رو به رو می شود؛ جشنواره هنر جوان نیز از این امر مستثنی نبود.
وی یکی از دلایل تاخیر برگزاری جشنواره را عدم پیش بینی اعتبارات لازم دانست و اظهار کرد: علی رغم همکاری بسیار زیاد مسئولان جشنواره نتوانستیم اطلاع رسانی درستی داشته باشیم و از تمام قابلیت های جوانان در حوزه هنر استفاده کنیم.
وی با اشاره به اینکه ورزشکاران کشور زمانی که به موفقیتی می رسند مسئولین امتیازاتی برای آنان قائل می شوند اظهار کرد: جا دارد که مسئولین و سیاست مداران هنر نیز برای جوانانی که در زمینه هنر در عرصه های بین المللی توفیقی بدست می آورند امتیازاتی قائل شوند اما متاسفانه این سیاست گذاری به سمت هنر نیست.
کفشچیان مقدم با بیان اینکه جشنواره در 9 رشته هنری برگزار شد گفت: 2404 اثر به جشنواره ارسال شدند که در جلسات شورای انتخاب و داوری آثار 451 اثر از 220 هنرمند برای ورود به نمایشگاه پذیرفته شدند. 
وی با اشاره به اینکه رشته نقاشی بیشترین شرکت کننده را دارا بود افزود: 104 اثر نقاشی از 86 هنرمند، 14 اثر نقاشی خط، 24 اثر حجم از 21 هنرمند، 91 اثر کاریکاتور از 48 هنرمند، 79 اثر طراحی از 53 هنرمند، 89 اثر تصویرسازی از 50 هنرمند، 41 اثر پوستر از 35 هنرمند، 14 اثر فتوآرت از 7 هنرمند و 2 اثر ویدئوآرت از 2 هنرمند به نمایشگاه راه یافتند.
وی اظهار کرد: موضوعات آثار را بر اساس ساختارهای بومی و فرهنگی کشورمان انتخاب کردیم که شامل خانواده و طبیعت بود.
دبیر هنری جشنواره جوان کیفیت آثار را نسبت به سال های گذشته بهتر دانست و خاطر نشان کرد: به نظر می رسد که ساختارهای آموزشی و انگیزشی هنرمندان جوان نسبت به گذشته بهتر شده است و تمایل آنان برای حضور در جشنواره با وجود تاخیر زیاد در برگزاری جشنواره کم نشده است که این تواضع هنرمندان جوان را در عرصه فرهنگ و هنر نشان می دهد.
انتهای پیام/
شناسنامه


کدخبر: ۲۳۶۱
تاریخ: ۱۳۹۲/۷/۶     ساعت: ۱۴ : ۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار فرهنگی و هنری       زیرسرویس: اخبار فرهنگی و هنری
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين
  • ٩ شعبان ١٤٤١
  • Apr 03 2020