پایگاه خبری تحلیلی جهانی خبر

کد مطلب: ۲۱۵۸۸۹  |  تاريخ: ۱۳۹۸/۲/۱۵  |  ساعت: ۱۳ : ۱


نقد و بررسی «متری شش و نیم» در رادیو تهران

فیلم سینمایی «متری شش و نیم» که در سی‌ و هفتمین جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بهترین فیلم از نگاه مردم را دریافت کرد، امشب ۱۵ اردیبهشت، با حضور سیدجمال ساداتیان در رادیو تهران نقد و بررسی می شود.

به گزارش جهانی خبر-برنامه« نقطه سرشب» شبکه رادیویی تهران که شب های یکشنبه با کارگردانان و بازیگران فیلم های درحال اکران سینما گفت وگو می کند، امشب ۱۵ اردیبهشت، ساعت ۲۲ میزبان سیدجمال ساداتیان تهیه‌کننده فیلم سینمایی «متری شش و نیم» است.
سید جمال ساداتیان تهیه کننده سینما و تلویزیون متولد سال ۱۳۳۵ است، از مهم‌ترین آثارش می‌توان به فیلم چهارشنبه سوری، دایره زنگی و فیلم جامه دران اشاره کرد.
فیلم سینمایی «متری شیش ونیم» به کارگردانی سعید روستایی و تهیه کنندگی سیدجمال ساداتیان هم اکنون در حال اکران است. در این فیلم نوید محمدزاده در نقش یکی از سرکردگان توزیع مواد مخدر ایفای نقش می کند و پیمان معادی در نقش پلیس و پریناز ایزدیار در نقش همسر سابق نوید محمدزاده نقش آفرینی می کنند.
خلاصه داستان در بزنگاه روزهای سخت شکل گرفته است، روزهایی که اعتیاد و مواد مخدر گریبان زندگی مردم این شهر را رها نمی‌کند. فیلمبرداری در شرایط سخت و با همراهی سه هزار معتاد انجام شده، معتادانی واقعی که نیازی به گریم و بازی نداشته اند.
در برنامه نقطه سر شب از رادیو تهران با ساداتیان درباره لوکیشن‌های واقعی؛ حاشیه‌هایی که به دلیل استفاده از معتادان واقعی در فیلم برایشان ایجاد شده، هزینه ساخت فیلم و سکانس‌های حذف شده و علت نام‌گذاری این فیلم گفت وگو می شود.
اسماعیل باستانی تهیه کننده، وحید رونقی گوینده، محمدرضا مقدسیان کارشناس و منتقد، حسین پیرحیاتی هماهنگی سایر عوامل برنامه رادیویی نقطه سرشب یکشنبه ها هستند.


لينک مطلب: http://www.artpress.ir/ NSite/FullStory/?Id=215889

چاپ خبر